Az Unipetrol vezetése csak részben tesz eleget a Mol és a lengyel PKN Orlen kérésének, hogy több információt bocsásson rendelkezésükre – közölte az Unipetrol vezérigazgatója, Pavel Svarc. A vezérigazgató arra reagált, hogy a Mol és a PKN Orlen szerdán bepanaszolta az Unipetrol vezetését a cseh állami vagyonalapnál. (MTI)
A holland ING pénzügyi szolgáltató csoport tiszta nyeresége tavaly 4,04 milliárd euró volt, 10,2 százalékkal kevesebb, mint 2002-ben. A vezetés 0,97 eurós osztalékot javasol, ugyanannyit, mint 2002-ről. A működési nyereség 18 százalékkal 4,05 milliárd euróra nőtt tavaly. (MTI/Dow Jones)
Az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) Rt. 2003-ban 13,096 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 22 százalékkal meghaladja az előző évi profitját – közölte a pénzintézet a magyar számviteli elvek alapján készített konszolidált, nem auditált gyorsjelentésében. A bankcsoport mérlegfőösszege 286,19 milliárd forint volt 2003. december 31-én, gyakorlatilag megegyezett az egy évvel korábbival. (MTI)
Rekordütemben nőtt a termelékenység idén januárban az euróövezetben, miután már a tavalyi második fél évben is gyorsult az ütem – jelentette az NTC kutatóintézet a legújabb felmérésében, amelyet a Deloitte könyvvizsgáló számára készített. (MTI/Reuters)
Az Electricité de France magyar leányvállalata, a D-Energia áramtőzsde felállítását sürgeti Magyarországon a piac jobb áttekinthetősége végett. A vállalat vezérigazgatója, Jean-Claude Meynard nagy eredménynek könyvelné el, ha három évvel az első, tavalyi év eleji liberalizációs intézkedések után 2006-ban már üzemelhetne a kereskedelmi platform. (MTI/Reuters)
Eredményes a Hungaropharma Gyógyszer-kereskedelmi Rt. 25 százalék plusz 1 szavazatnyi részvénycsomag eladására kiírt nyilvános, egyfordulós pályázat, így a Forrás Rt. értékesíti a tulajdonában lévő 10 százaléknyi, 601,88 millió forint névértékű részvénycsomagot – közölte a Forrás Rt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön. (MTI)

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok