A vallásos emberek körében hatalmas felháborodást és értetlenséget váltott ki – az MSZP európai parlamenti listáján biztos befutó helyen található – Kósáné Kovács Magdának a Hit Gyülekezete Hetek című lapjában megjelent interjúja, amelyben kifejtette: „A Vatikán Brüsszel hivatalain, plenáris és bizottsági ülésein keresztül Prodistul és Strasbourgostul egész Európát le akarja nyúlni, és be akarja kebelezni.” Az Országgyűlés vallásügyi bizottságának tagja nehezményezte: „Elképesztően rövid időn belül a katolikus ünnepek szimbólumrendszere, szellemisége fogja meghatározni Európa laikus ünnepeit is.” Veres András püspök, a a Magyar Katolikus Püspöki Kar titkára reméli, hogy az MSZP „minden különösebb ösztönzés nélkül elnézést kér az egyházzal szembeni elfogadhatatlan kijelentés miatt”.
A Magyar Kereszténydemokrata Szövetség szerint „durva, elfogadhatatlan, egyházellenes hangnemet ütött meg az MSZP. Közleményükben jelzik: Kósáné „kijelentéseivel hiteltelenné teszi a szocialista–szabad demokrata koalíció miniszterelnökének, kormányának, valamint a szocialista párt politikusainak eddigi, egyházakkal kapcsolatban tett kijelentéseinek őszinteségét”. Kósánét tegnap nem tudtuk utolérni.
Felháborította az Európai Parlament magyar megfigyelői csoportjának néppárti tagjait Kósáné nyilatkozata – tudatta Surján László, a csoport egyik tagja. „Egyszerűen nem értjük, miről beszél a képviselő asszony. Mi nem találkoztunk olyan agresszív lobbicsoportokkal, amilyeneket ő a nyilatkozatában említ (…) Ez az európai eszme megcsúfolása” – jelentette ki Surján László.
Kovács László MSZP-elnök lapunknak Kósáné magánvéleményeként értékelte az interjút, ezt követően pedig nem volt hajlandó válaszolni arra a kérdésünkre, pártja bocsánatot kér-e a katolikus egyháztól. Arra sem válaszolt, hogy a Kósáné-féle hangnem már az MSZP kampányát jelzi?

Családi fotót posztolt Orbán Viktor anyák napja alkalmából