Röviden

Svékus Gergely
2004. 03. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mercedes-akció
Március 26. és 28. között az MB-AUTO Magyarország Kft. különleges ajánlattal áll elő a Jahreswagen-program keretén belül. Ebbe a programba a Mercedes-Benz vezérképviselet saját járműparkjából származó, kis futásteljesítményű személyautók tartoznak. Az autók közvetlenül a gyártótól származnak, üzembe helyezésük az importőrnél történt, az eladásra kínált darabok életkora csekély (hat és tizenkét hónap közötti), műszaki állapotukat folyamatosan ellenőrizték. Az érdeklődők a március 26–28-i hétvégén az MB-AUTO telephelyén (Bp. XI. ker., Hunyadi út 6.) tekinthetik meg a kínálatot.

Olasz–koreai motorok
A GM Daewoo egyezményt írt alá az olasz VM Motori dízelmotorgyártó vállalattal 1,5 és 2,0 literes motorok gyártásáról.
A motorokat új motorgyárban fogják előállítani a GM Daewoo kunsani autógyára mellett Dél-Koreában. A termelés 2006 elején kezdődik, az éves kapacitás 250 ezer motor. A 19 200 m2 területű gyárban a GM Daewoo teljes modellpalettája részére gyártanak majd dízelmotorokat.

Szlovák Kia-üzem
A Kia közzétette első, Európában épülő gépkocsigyárára vonatkozó terveit. A gyár 700 millió eurós beruházással épül meg a szlovákiai Zilina (Zsolna) közelében, Pozsonytól 200 kilométerre. A tervek szerint a 2400 alkalmazott évente 200 ezer gépkocsit készít majd. Az első autók 2006 novemberében hagyják el az üzemet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.