Meglepetésre tegnap nem folytatódott a tőzsdei gyengülés, a nemzetközi parketteken a vártakkal szemben inkább javuló trend alakult ki. Ázsia legnagyobb piacán, a tokiói értéktőzsdén már reggel – európai idő szerint – lehetett látni, hogy akár fellendülési hullám is keletkezhet majd az európai börzéken. A Nikkei 225 index – csekély, 5,82 pontos veszteséggel – zárt azt követve, hogy az előző három üzleti napon együttesen 183 ponttal gyengült. A múlt héten még 12 heti csúcson állt a Nikkei, azután azonban – főként az Intel múlt havi kiábrándító eredmény-előrejelzésének és a várakozások szerinti rossz tényadatok miatt – bekövetkezett az esés. Tegnap viszont megnyugodtak a kedélyek, az amerikai Intel csipgyártó kedvező negyedéves jelentése növelte a mikroelektronikai szektorhoz fűzött reményeket. Az Intel negyedéves profitjának 15 százalékos növekedését jelentette, főként a személyi számítógépeket „ellátó” üzletága erősödött. A most megfogalmazott éves kilátásai segítettek az ingadozó befektetők meggyőzésében arról, hogy a nehezedő piaci feltételek közepette is képes lehet növekedésre.
A kontinens piacain határozott növekedési irány alakult ki délelőtt, viszont a Wall Street nyitását követve az indikátorok gyengülésbe fogtak, a DAX 0,32 százalékot, a milánói Mib 0,2 százalékot, a CAC 40 index 0,12 százalékot javult, a FTSE viszont 0,2 százalékkal csökkent. A nap vesztesei a francia kiskereskedelmi cég, a Carrefour részvényei lettek, mivel a társaság a vártaknál kisebb eredményről számolt be.
Magasan nyitott tegnap a Dow Jones és a Nasdaq árfolyama is, de az Alcoa alumíniumipari cég eredményei láttán a hagyományos iparágakat tömörítő index értéke lejtőre került. A technológiai indikátor viszont sokáig jól tartotta magát. A Nasdaq felfutását az segítette, hogy a Yahoo! több mint háromszorosára növelte negyedéves eredményét az előző évihez képest.
Huszonnégy pontos csökkenéssel nyitott a BUX reggel, a tőzsdemutató az első két óra leforgása alatt 12 744 pontig gyengült. A délután korrekcióval telt el, az index 12 896 pontig erősödött, majd végül 38,58 ponttal előző szintje alatt zárt. A forgalom 14,4 milliárd forintra emelkedett, a vezető részvények közül a Mol ára gyengült a legjobban. Az olajipari papírok kurzusa 440 forintot zuhant. A Richter egy százalékkal, a BorsodChem 21 forinttal lett olcsóbb. A Matáv 12 forintot, az OTP 118 forintot emelkedett. A Nabi 4,8 százalékot erősödött, az Antenna Hungária 40 forinttal gyengült, az FHB 145 forintot növekedett. A Globus Rt. közölte, hogy a kínai Haitong Food Group Magyarországon tartózkodó vezetőivel tárgyal a két cégcsoport jövőbeni együttműködéséről, aminek eredményeként a 2005 júniusában záródó idényben 2-3 millió euró bevételt vár a kínai piacon. A Globus tőzsdei ára 680 forinton zárt, ami változatlan volt előző szintjéhez képest.
Hofi nem az volt, akinek sokan hiszik - videó