Emelkedéssel zárt tegnap a legnagyobb ázsiai tőzsde indexe, a Nikkei mutató. A tokiói értéktőzsde fő mutatójának javulását okozta, hogy a Wall Streeten csütörtökön a részvényárfolyamok és a japán GDP is növekedett, pedig utóbbi értékei nem voltak túl jók. A Nikkei 225 index 173,06 pontos, azaz 1,60 százalékos nyereséggel 11 019,98 ponton zárt. Az első szekció összes részvényének Topix-mutatója 1,18 százalékkal 1104,02 pontra emelkedett. A japán hazai össztermék növekedése minimálisra lassult a harmadik negyedben, erősítve az aggodalmakat, hogy a világkereslet lanyhulása tovább fékezheti az exportorientált japán gazdaság növekedését. A hazai össztermék 0,1 százalékkal emelkedett a harmadik negyedben a második negyedévhez képest – közölte a japán kormány. Éves szintre átszámítva ez 0,3 százalékos növekedést jelent, pedig az elemzők 0,5 százalékra számítottak. A vártnál gyengébb teljesítmény miatt elképzelhető, hogy a japán kormány a jövő héten várható havi, Tanakan-jelentésében módosítani fogja a gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését. Európában jobbára emelkedő irányú üzletmenet folyt, a FTSE és a DAX mutatók magasan kezdték a kereskedést. A befektetők az amerikai korrekcióra vártak.
Még az előző két napnál is magasabb, 33,5 milliárd forintos összforgalom mellett magas volatilitás jellemezte a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsdén, amelyet meghatározott a Mol gyorsjelentése az abszolút rekorderedményről. A 14 000 és 14 500 pont között mozgó hivatalos index végül 1,5 százalékos mínuszban
14 100 ponton zárt. A 17,8 milliárd forintos kötési összértéket mutatva napi maximumán, 13 205 forintos történelmi csúcson nyitott a Mol, végül az olajpapírok 12 390 forintig gyengültek.
A 11,6 milliárd forintos forgalom mellett a nap elején 5490 forintos történelmi csúcson járt az OTP, ezt követően azonban 5180 forinton is forogtak a papírok. Záráskor 3 százalékkal gyengülve 5260 forinton állapodott meg a részvények kurzusa. A nap nyertese a gyorsjelentés utáni hanyatlást korrigáló Matáv lett, a Telekom-részvények 2,7 százalékkal 800 forintig erősödtek. A 12 400 forintig erősödő Démász vezérletével kitűnő teljesítményt nyújtottak az áramszolgáltatók.
A Földhitel- és Jelzálogbank (FHB) III. negyedéves, a tervezettet meghaladó eredményei Gyuris Dániel vezérigazgató szerint a piac bővülésén túl a költséghatékonyság növekedésének, illetve a kamatkülönbözet kismértékű bővülésének köszönhető. A vezérigazgató elmondta, hogy a IV. negyedévben tervezett tranzakciók miatt az év utolsó három hónapjában nem várnak a III. negyedévhez hasonlóan kedvező eredményt. Megerősítette, hogy az idei egész éves adózott eredmény és a mérlegfőösszeg meghaladja a tervezettet. Az FHB privatizációjáról csak annyit közölt: az ÁPV Rt. 2005. évi terveiben a bank részvényeinek értékesítése a tartaléksorról a rendes sorba került, az értékesítésről megjelent egyéb híreket szakmai találgatásnak minősítette.
Magyar Péter legemlékezetesebb hazugságai: így veri át az embereket