Miközben a kínai kormány mindent elkövet annak érdekében, hogy a gazdaság túlfűtöttségét visszaszorítsák, addig a külföldi beruházások fokozatosan nőnek, a befektetők bizalma egyre jobban erősödik.
A múlt héten a kínai állami fejlesztési és reformbizottság vezetője, Ma Kai közölte, hogy inkább gazdasági eszközökkel, semmint központi utasításokkal akarják hűteni a gazdaságot. A kormányzat teljes játékteret enged a hitelnek, a befektetésnek és az áraknak a gazdasági folyamatok terelésében. Októberben 5,1 milliárd dollárnyi működő tőke érkezett Kínába, 51 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Szeptemberben 5,1 milliárd dollárnyi új külföldi beruházás valósult meg, 42 százalékkal több, mint tavaly szeptemberben.
Az októberben aláírt szerződések 11,6 milliárd dollárnyi külföldi beruházásra szóltak, ez 22 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Szeptemberben az új szerződésekben tervezett külföldi beruházások 13,6 milliárd dollárt értek, ami 16 százalékos többlet az egy évvel azelőttihez viszonyítva. Az első tíz hónapban 53,8 milliárd dollárnyi új külföldi termelőberuházás valósult meg Kínában, 23,5 százalékkal több, mint egy évvel azelőtt. Az aláírt szerződésekben 119 milliárd dollárnyi új beruházást vállaltak külföldiek, 34 százalékkal többet, mint a tavalyi első tíz hónapban. A megvalósult külföldi termelőberuházások már az első tíz hónapban meghaladták a tavalyi egész évi 53,5 milliárd dollárt, ami az addigi éves rekord volt. Az Egyesült Államokban tavaly 40 milliárd dollárnyi új termelőberuházást hoztak létre külföldiek. A kínai állami fejlesztési és reformbizottság arra számít, hogy a hazai össztermék az idén mintegy 9 százalékkal nő. Tavaly a kínai GDP 9,1 százalékkal, 2002-ben 8 százalékkal nőtt.
Eközben Dél-Koreában várhatóan csökken a gazdasági növekedés üteme az év második felében, mert lassul az export.

Orbán Viktor: Átlépte a leadott voksok száma az egymilliót az Ukrajna gyorsított unió tagságáról szóló szavazáson!