Az SZDSZ szerint örömteli, hogy a konzervatív pártok szavazataival megakadályozták, hogy bevezessék a tőzsdei árfolyamnyereség-adót. Kuncze Gábor pártelnök tegnap úgy vélekedett, ez az adónem bizonytalanságot okozott volna a magyar tőzsdepiacion, valamint a befektetők körében; lényegesen csökkentette volna a tőzsdén szerzett hasznot. A szabad demokraták azt szeretnék, ha minél nagyobb mértékben emelkednének a megtakarítások, ezt akadályozta volna meg a nyereségadó. Az ezzel kapcsolatos parlamenti szavazásról szólva az SZDSZ elnöke kifejtette: a kisebbik kormánypárt és az ellenzék átlépte a politikai határokat, s a gazdaság érdekét tartották szem előtt. Az árfolyamnyereség-adót egyébként 2003-ban szüntette meg a kormány, amelyet januártól újra bevezettek volna a szocialisták. Kuncze szintén pozitívumként értékelte, hogy nem fogadta el az Országgyűlés többsége az üzletrészek öröklése esetén bevezetendő adót sem. Ezt szintén a jobboldali pártok szavazatával akadályozták meg – mondta a pártelnök. Nem lesz illeték – közölte Kuncze. Mint fogalmazott, a nyereségadó megvétózása következtében mintegy három- milliárd forinttól esik el a költségvetés, az örökösödési adóból befolyó összeget nehéz lenne megjósolni, hiszen ez a tulajdonosok halálával függ össze.
n
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) üdvözli az Országgyűlés árfolyamnyereség-adó kapcsán hozott döntését, miszerint a parlament nem támogatja annak bevezetését. A BÉT szerint ez a döntés hozzájárul a gazdaság versenyképességének megőrzéséhez. Az árfolyamnyereség-adó elutasítása továbbá segíti a középvállalatok tőzsdei forrásbevonását is – állítja a BÉT.
Ukránbarát és bevándorláspárti paktumot kötött az Európai Néppárt és a baloldal – Magyar Péter és a Tisza Párt is jóváhagyta a megállapodást