Röviden

Olvasóinktól
2004. 11. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rumpf János (Sopron): Fejlődik az EU is – gondoltam, amikor Barroso szóvivője Lovas István azon kérdésére, hogy Kovács László életrajza ismeretében hogyan támogathatják komisszári kinevezését, ezt válaszolta: Kovács László egy demokratikusan választott kormány javaslata alapján került a biztosjelöltek sorába. Pár évvel ezelőtt még egy egész országot akart kiközösíteni az EU, mert Ausztriában – ugyancsak demokratikus úton – Haider pártjával alakítottak koalíciós kormányt. Vagy netán az EU-ban is kettős mércével mérnek? Csupán az uborka szigorú megítélésénél azonos a mérce?

Takács József (Debrecen): Felpaprikázta az emberek idegeit a nyilvánosságra került fűszerpaprikaügy. Emlékezzünk csak, mennyire elrugaszkodott dolog volt a 90-es években az, hogy úgyszólván mindent, amihez hozzáfértek egyesek, nyakra-főre hamisítottak. Nem törődtek az emberek egészségének kockázatával és az anyagi kárral sem, gondoljunk csak az olajszőkítés kapcsán tönkrement gépkocsikra. Azóta ugyan sokoldalú szigorítások révén a hamisítások visszaszorultak, mostanában inkább a minőségrontó ténykedések kötik le az azokat elkövetők figyelmét. Olyan egészségkárosításról van szó, aminek a kihatását egyelőre nem lehet felmérni. A már aránylag hosszabb ideje fogyasztott mérgezett fűszerpaprika hatása a későbbiek folyamán jelentkezik; a megbetegedett emberek egészségét ki fogja helyreállítani? Emellett mulasztások sorozatáról is szó van, figyelembe véve a kapcsolatos hungaricumok leértékelődését. Tudatos és következményeivel nem törődő cselekményről van szó, amelyben az extraprofit játssza a főszerepet.

Dr. Szabó Endre orvos (Budapest): A december 5-i népszavazás egyik kérdése az egészségügyi intézmények privatizációja. Sokat szidott egészségügyünkben többnyire megkapják a betegek az állapotuknak megfelelő ellátást. Kórházba érkezéskor még nem azt kérdezik, hogy van-e biztosítása vagy pénze, hanem azt, hogy mi a baja. Az USA-ban több tíz millió ember él anélkül, hogy minimális betegbiztosítással is rendelkezne.
Ezt akarják Magyarországon is a „nem”-pártiak? Nem mérik fel, hogy egészségügyi ellátásuk biztonsága kerülhet veszélybe? Vannak olyan állami, át nem ruházható intézményes feladatok, amelyek a lakosság alapvető életfeltételeinek biztonságát szolgálják. Ilyen az egészségügyi intézményrendszer is.

Simonné Prizskin Éva (Budapest): December 5-én kiállítjuk magunkról a bizonyítványt. Felmérhetjük, hogy Kádár Jánosnak a magyarok gerincének megtörésére irányuló politikája milyen súlyos kárt okozott. Az 1956-os forradalom hősei életüket, egészségüket, egzisztenciájukat áldozták fel a hazájukért, honfitársaikért. Volt nemzeti öntudatuk. Most pedig vannak köztünk olyanok, akik nem tesznek eleget határon túli testvéreink kérésének, és van merszük nemmel szavazni a kettős állampolgárságra, anyagi megfontolásokat hangoztatva. Legjobb lenne, ha ezek a magyar állampolgárok felvennék a „hontalan” státust. Van ilyen. Én ismertem hontalan státusú egyént.

Szűcs Ervin, 1989 óta MDF-tag, II. kerületi önkormányzati képviselő (Budapest): Elborzadva hallgatom azokat a híreket, amelyek arról szólnak, hogyan semmisül meg a szemünk láttára az az MDF, mely mellett oly sokan és sokáig kitartottunk. Hihetetlen, de sajnos igaz: megtörtént a barátok elárulása, megtagadása is. Amikor Dávid Ibolyát néhány éve Boross Péter ajánlására megválasztottuk az elnöki posztra, mindannyian szerettük, tiszteltük, és abban reménykedtünk, hogy újra naggyá teszi azt a pártot, melynek bölcsője Lakiteleken ringott, s amelyből piarista osztálytársam és jó barátom, Antall József érett és okos politikája varázsolt rendszerváltó erőt. Az idők múlásával azonban egyre inkább aggódnunk kellett, s mára a nagy múltú szervezetet a párt jelenlegi vezetői módszeresen tönkretették: 24 tagú parlamenti csoportunkat nyolcfősre csökkentették, és a büntetés nem is maradt el: Sopronban és Szécsényben alig tudtuk a 2,4 százalékot teljesíteni. A törvénytelenül feloszlatott fővárosi II. kerületi MDF-csoport romjain most a KDNP helyi szervezetében kívánjuk sorainkat összezárni, és mindent megtenni annak érdekében, hogy a 2006-os választások után lehetővé válhasson az MDF újjászervezése, természetesen Dávid Ibolya és Boross Péter nélkül. Sajnálatos és szívszorító, hogy mindezeket így kellett leírnom.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.