Röviden

2004. 11. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

The Guardian
A brit baloldali lapnak adott exkluzív nyilatkozatot Mordeháj Vanunu, mielőtt ismételten szigorú házi őrizetbe helyezték volna az izraeli hatóságok, amiért a tiltás ellenére külföldiekkel találkozott. Az izraeli atomtikot felfedő és ezért 18 év börtönt letöltő egykori technikus felidézte, hogy annak idején miként került a Moszad kezére. Úgy véli, hogy az izraeli mellett az amerikai, a brit, a francia és az olasz titkosszolgálat is közreműködött elrablásában. Vanunu megemlékezett arról a Cindy álnevű ügynökről is, aki Rómába, elfogása színhelyére csábította, de hangsúlyozta, hogy nem tud haragudni rá, mert csak a dolgát tette.


The Washington Times
Az amerikai főváros konzervatív lapja alig titkolt örömmel számol be a Theo van Gogh filmrendező meggyilkolását követő holland terrorizmusellenes intézkedésekről. „Bár Hollandia csak egy áldozatot tudhat be az iszlám terrorizmusnak – nem háromezret, amennyit az amerikaiak szenvedtek el szeptember 11-én –, de ez az egyetlen veszteség a nemtörődömség állapotából olyan reakciókig juttatta el az országot, amely még az Egyesült Államokban sem ismeretes” – írja a lap, amely reméli, hogy a holland intézkedéseknek minél több követőjük akad majd Európában. A legjellemzőbb jelenség – folytatja – a túlnyomórészt liberális kommentárjaikról ismert holland lapok pálfordulása a kérdésben, amelyek hasábjain Theo van Gogh halála előtt nem jelenhettek volna meg olyan felhívások, hogy „nagy nyilvánosság előtti leszámolásra van szükség a szélsőséges muzulmán fanatikusok ellen”.


Herald Tribune
A Pentagon saját internetjét építi – számol be a nemzetközi lap az amerikai védelmi minisztérium azon törekvéséről, hogy hálózatcentrikus hadviselésre teszi képessé csapatait. A cél az, hogy az amerikai parancsnokok számára úgynevezett Isten szemszögéből készült, azaz teljesen átfogó képet prezentáljanak az ellenségek és a fenyegetések követésére. Kongresszusi meghallgatásán a légierő tábornoka tömören összefoglalta egy ilyen rendszer lényegét: például tengerészgyalogosok egy terepjáróban valahol a világ végén egy zivatar közepén kinyitják a laptopjukat, és néhány másodperc alatt letölthető műholdképet kaphatnak célpontjukról.

Jacques Chirac francia elnök és Jean-Pierre Raffarin miniszterelnök elutasítja Nicolas Sarkozy pénzügyminiszter ötletét, amely szerint állami támogatást kellene nyújtani az országban élő muzulmánoknak mecsetek építéséhez és vallási vezetők képzésére. Chirac azzal vádolta meg Sarkozyt – aki a jelek szerint utódlására pályázik a 2007-es elnökválasztáson –, hogy „egy olyan értelmetlen vitát kíván nyitni Franciaországban, amelyben közmegegyezés van”. Sarkozy nemrég megjelent könyvében vetette fel az állami támogatásra vonatkozó ötletet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.