The Guardian
A brit baloldali lapnak adott exkluzív nyilatkozatot Mordeháj Vanunu, mielőtt ismételten szigorú házi őrizetbe helyezték volna az izraeli hatóságok, amiért a tiltás ellenére külföldiekkel találkozott. Az izraeli atomtikot felfedő és ezért 18 év börtönt letöltő egykori technikus felidézte, hogy annak idején miként került a Moszad kezére. Úgy véli, hogy az izraeli mellett az amerikai, a brit, a francia és az olasz titkosszolgálat is közreműködött elrablásában. Vanunu megemlékezett arról a Cindy álnevű ügynökről is, aki Rómába, elfogása színhelyére csábította, de hangsúlyozta, hogy nem tud haragudni rá, mert csak a dolgát tette.
The Washington Times
Az amerikai főváros konzervatív lapja alig titkolt örömmel számol be a Theo van Gogh filmrendező meggyilkolását követő holland terrorizmusellenes intézkedésekről. „Bár Hollandia csak egy áldozatot tudhat be az iszlám terrorizmusnak – nem háromezret, amennyit az amerikaiak szenvedtek el szeptember 11-én –, de ez az egyetlen veszteség a nemtörődömség állapotából olyan reakciókig juttatta el az országot, amely még az Egyesült Államokban sem ismeretes” – írja a lap, amely reméli, hogy a holland intézkedéseknek minél több követőjük akad majd Európában. A legjellemzőbb jelenség – folytatja – a túlnyomórészt liberális kommentárjaikról ismert holland lapok pálfordulása a kérdésben, amelyek hasábjain Theo van Gogh halála előtt nem jelenhettek volna meg olyan felhívások, hogy „nagy nyilvánosság előtti leszámolásra van szükség a szélsőséges muzulmán fanatikusok ellen”.
Herald Tribune
A Pentagon saját internetjét építi – számol be a nemzetközi lap az amerikai védelmi minisztérium azon törekvéséről, hogy hálózatcentrikus hadviselésre teszi képessé csapatait. A cél az, hogy az amerikai parancsnokok számára úgynevezett Isten szemszögéből készült, azaz teljesen átfogó képet prezentáljanak az ellenségek és a fenyegetések követésére. Kongresszusi meghallgatásán a légierő tábornoka tömören összefoglalta egy ilyen rendszer lényegét: például tengerészgyalogosok egy terepjáróban valahol a világ végén egy zivatar közepén kinyitják a laptopjukat, és néhány másodperc alatt letölthető műholdképet kaphatnak célpontjukról.
Jacques Chirac francia elnök és Jean-Pierre Raffarin miniszterelnök elutasítja Nicolas Sarkozy pénzügyminiszter ötletét, amely szerint állami támogatást kellene nyújtani az országban élő muzulmánoknak mecsetek építéséhez és vallási vezetők képzésére. Chirac azzal vádolta meg Sarkozyt – aki a jelek szerint utódlására pályázik a 2007-es elnökválasztáson –, hogy „egy olyan értelmetlen vitát kíván nyitni Franciaországban, amelyben közmegegyezés van”. Sarkozy nemrég megjelent könyvében vetette fel az állami támogatásra vonatkozó ötletet.

Orbán Viktor: Átlépte a leadott voksok száma az egymilliót az Ukrajna gyorsított unió tagságáról szóló szavazáson!