Tasnádi februárig előzetesben marad

Meghosszabbította a bíróság tegnap a négy és fél éves börtönbüntetéséből májusban kedvezménnyel szabadult Tasnádi Péter, valamint társa, K. István előzetes letartóztatását. Mindkét gyanúsított még legalább február 8-ig a fogdában marad.

2004. 11. 05. 21:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzeti Nyomozó Iroda október elején közveszélyokozás és csoportosan elkövetett garázdaság miatt indított eljárást Tasnádi, valamint két testőre, K. István és A. Gábor ellen. Értesüléseink szerint hamarosan mindkét ügyben újabb személyeket gyanúsít meg a rendőrség, de Tasnádit is elszámoltatják majd egy zsarolási ügyben. Lapunk megtudta, hogy K. István lakásában a rendőrök többek között fegyvert is találtak, így a férfinak valószínűleg emiatt is felelnie kell. A bíróság az eljárás meghiúsítása és a bűnismétlés veszélye miatt hosszabbította meg Tasnádi előzetes letartóztatását.
*
A bíróság határozatának indokolása szerint Tasnádi Péter május 1-jén kedvezménnyel szabadult a négy és fél éves börtönbüntetéséből. A terhére rótt bűncselekményeket a feltételes szabadsága alatt követte el. Fennáll tehát annak a veszélye, hogy szabadon bocsátása esetén ismét törvényt sért. A bíróság szerint az sincs kizárva, hogy Tasnádi a még szabadlábon lévő bűntársakkal öszszebeszélve, valamint a tanúkat megfenyegetve meghiúsítaná az eljárás eredményességét. A nyomozás adatai szerint ugyanis mindkét bűncselekmény elkövetésében további társak is közreműködtek. Így Tasnádi ügyében újabb gyanúsítások várhatók – erősítette meg információnkat a Nemzeti Nyomozó Iroda illetékese. A bíróság a fenti indokok alapján elutasította a vállalkozó ügyvédjének szabadon bocsátási kérelmét.
Ismeretes: közveszélyokozás és csoportosan elkövetett garázdaság miatt október elején büntetőeljárást indítottak Tasnádi Péter, valamint K. István és A. Gábor ellen. A Nemzeti Nyomozó Iroda szerint a gyanúsítottak gyújtották fel az egykori rendőrnyomozó, Labancz Ferenc terepjáróját. De azt is a terhükre róják, hogy egy gyulai szépségkirálynő-választáson halálosan megfenyegették a rendezvényt szervező Fásy Ádámot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.