Kevesebb német turista jött hazánkba

Hunyor Erna
2005. 01. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly január–novemberben a kereskedelmi szálláshelyeken a vendégéjszakák száma 0,4 százalékkal csökkent, míg a vendégek száma kismértékben – 3,2 százalékkal – nőtt 2003 első tizenegy hónapjához képest – hozta nyilvánosságra honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) tegnap.
A szálláshelyek 2004 első tizenegy hónapjában több mint hárommillió belföldi vendéget fogadtak, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma meghaladta a 7,6 milliót. A vendégek száma két százalékkal, a vendégéjszakáké négy százalékkal csökkent a tavalyi bázishoz viszonyítva. A gyógyszállókban hét százalékkal több éjszakát töltöttek el a külföldiek, mint 2003 hasonló időszakában. A többi szállástípusban – panziókban, turista- és ifjúsági szállókban, üdülőházakban és kempingekben – jelentős visszaesés volt tapasztalható.
Az EU országaiból érkezett a külföldi vendégek közel kétharmada, akik hétmillió éjszakát vettek igénybe a kereskedelmi szálláshelyeken. A négy legfontosabb küldő ország közül Németországból és Ausztriából mérséklődött, Olaszországból és az Egyesült Királyságból nőtt a vendégforgalom. A közlemény szerint 2004-ben az év elejétől november végéig a kereskedelmi szálláshelyeken több mint hárommillió külföldi vendég fordult meg, akik 9,9 millió vendégéjszakát töltöttek el. A külföldi vendégek száma tíz százalékkal, a vendégéjszakáké három százalékkal nőtt.
November végéig a szállodák átlagosan 48 százalékos szobakihasználtsággal működtek, ami az előző év azonos időszakánál három százalékponttal nagyobb.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.