Követte a magyar tőzsde a nemzetközi trendeket, azaz a BUX a reggeli veszteséges zónából kitört, és a kereskedés legnagyobb részében javulóban volt. A vezető részvényeket jegyző indikátor 77,86 pontot erősödött. A forgalom meghaladta a 14 milliárd forintos határt, ebből a legnagyobb részt a 150 forinttal gyengülő Molra kötötték. A blue chipek sorából amúgy az olajipari papírok kivételével az összes többi részvény ára drágult. A Matáv 3,3 százalékkal, a Richter 1,1 százalékkal, az OTP 0,6 százalékkal erősödött. A Mol árának gyengülését azzal magyarázták az elemzők, hogy a társaság eredményeinek jövőbeni növekedési kilátásai kétségesek. A cég ugyan stabilan teljesít, de a 2004-es év az olajipari cég számára kiemelkedő volt több szempontból is. A kedvező hírek az idén elkerülhetik a Molt, így azok a befektetők, akik 5000-6000 forint körül szálltak be az „üzletbe”, sorozatosan realizálják hasznukat.
Meglepetést ugyan nem, de figyelemre méltó növekedést produkált tegnap az Antenna Hungária azzal, hogy árfolyama átlépte a 4000 forintos küszöböt. A privatizációs spekuláció következtében dráguló műsorszóró részvényeit azért vásárolták, mert a társaság magánosítási ügyletére kiírt tanácsadói tender ügyében nyertest kell hirdetni, sőt vélhetően a Vodafone 25 százaléka eladásának vételára is befolyhatott. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. tegnapi igazgatósági üléséről egyelőre nem szivárogtak ki bővebb információk, de a piac azt várja, hogy döntés szülessen az egyszeri, 19 milliárd forintos osztalék kifizetéséről. A bankközi devizapiacon tovább gyengült a forint. A BÉT zárásakor az eurót 248,15–248,2 forinton jegyezték a csütörtöki 247,8– 248 forintos árfolyamhoz képest.
Ha az euró 250 forintig erősödik, akkor felgyorsulhat a forint gyengülése, mivel ezen a szinten automatikusan életbe lépnek a veszteségcsökkentő megbízások. A következő küszöbértéket 253 forint/euró körül sejtik a kereskedők.
Nem várták meg az amerikai foglalkoztatási adatokat a tokiói befektetők, helyette inkább profitot realizáltak. A legnagyobb ázsiai parketten a spekulánsok főként a járműipari és pénzügyi szektor papírjait kínálták eladásra, így a Nikkei 225 index 0,51 százalékot gyengült, a piac első szegmensét tömörítő Topix 0,19 százalékkal mérséklődött. A japán hangulattal ellentétes mozgást folytattak az európai indikátorok. Délelőtt ugyan még nem volt határozott irány, de a várt amerikai makroadat megnyugtatta a kedélyeket.
Frankfurtban a DAX komponensei közül a HypoVereinsbank, az SAP és a Henkel ára drágult jelentősen, míg a brit piacon a Vodafone és a Marks and Spencer részvényeinek ára javult jobbára. Londonban a Marks and Spencer kilenc pennyvel erősödött annak köszönhetően, hogy a vártakkal közel egyező, 625 millió font körüli nyereséget vár erre az évre. Bár az elemzők 675 millió fontot jósoltak, de a piaci szakértők szerint a mérséklődő nyereség már korábban beépült a cég részvényeinek árába. A Vodafone-papírokat azért kedvelték a befektetők, mert állítólag nem kíván újabb felvásárlást eszközölni, így a távközlési társaság kurzusa két pennyvel 144 pennyre drágult. Az EuroStoxx papírjainak sorából a pénzügyi szolgáltatók, valamint a kiskereskedelmi és luxusipari cégek részvényei erősödtek, a nap nyertese a Société Generale francia bank lett.
A kőolaj ára a szabadpiacon egyre lentebb és lentebb sodródott, tette ezt függetlenül attól, hogy a tengerentúli időjárásról szóló jóslatok negatívak. Elemzők szerint az olaj árát a fűtőolaj piacának alakulása hajthatja majd fel. Az amerikai fűtőolaj-tartalékok a december végével záruló héten növekedtek, de a szakértők az 1,2 millió hordós növekedést nem tartják jelentősnek, mivel az 50,1 millió hordóra növekvő készletek még így is ötmillió hordóval maradnak el a tavalyi év azonos időszakának szintjétől.
Mutatjuk, milyen idő lesz szilveszterkor