Guardian Unlimited
Egy floridai lakos nemsokára lelőheti az utcán támadóját – olvasható a baloldali brit lapban. A törvényt 94:20 arányban fogadták el, és október 1-jén lép életbe. Szinte biztos, hogy azt Jeb Bush, Florida kormányzója, az elnök testvére aláírja. A védekező a rá késsel támadót is lelőheti kézi fegyverével. 2004-ben egyébként több amerikai államban olyan törvényt vezettek be, amely lehetővé tette, hogy a polgárok rejtetten fegyvert viseljenek.
Ft.com
Európa politikusai egyre kétségbeesettebben vakargatják a fejüket, hogy mi történik akkor, ha a franciák leszavazzák az unió alkotmányos tervezetét május 29-én. Barnier francia külügyminiszter szerint végül is az „igen” győz majd. De ha ennek az ellenkezője történik, az unió tovább működik a nizzai és az amszterdami szerződéseknek megfelelően, viszont ezek csak rövid távú megoldások – idézi a brit pénzügyi lap a francia külügyminisztert.
AFP
A prostitúció, a szexturizmus és a gyermekpornográfia riasztó szintet ért el Európában – olvasható egy új jelentésben, amelyet a francia hírügynökség ismertetett. „A maffiák úgy gondolják, hogy ma az emberekkel való kereskedelem több hasznot hoz, és kevésbé veszélyes a kábítószer-kereskedelemnél” – idézi az AFP szó szerint a jelentés egyik mondatát.
Newstatesman
John Pilger, az egyik legismertebb brit újságíró, akinek a Diego Garcia szigetén élők elűzéséről vetített filmjét a Királyi Televíziós Társaság a legjobb dokumentfilm díjával tüntette ki, a baloldali brit hetilapban A hallgatás törvényének elvetése címmel hosszú és felháborodott cikket írt, amely így kezdődik: „Elhinnék, hogy a BBC bocsánatot kér egy lator rezsimtől, amely rasszista és etnikai tisztogatást végez; amely valójában törvényesítetten gyakorolja a kínzást (Amnesty International); amely a nemzetközi törvényekre fütyül; amely több száz ENSZ-határozattal szállt szembe; és amely apartheid falat épít a Nemzetközi Büntetőbírósággal szemben; amely több ezer ember házát pusztította el; amely katonáit feljogosította a gyilkolásra; és amelynek vezetőjét »személyesen felelősnek« találták több mint kétezer ember lemészárlásáért?” Nem, ugye? – teszi fel a kérdést a szerző, aki ismerteti, hogy a BBC miként kért bocsánatot a színfalak mögött Izraeltől csak azért, hogy tudósítóját visszaengedjék.

Kettészakadt az ország: óriási hőmérséklet-különbség északon és délen