Lehet, hogy meglátni és megszeretni egyetlen perc, de megszeretni és feleségül venni 34 év, egy tönkrement és egy feldúlt házasság, évtizedes tépelődés, hosszú és leplezetlen élettársi kapcsolat, uralkodói nemtetszés-nyilvánítás, kánon- és alkotmányjogi viták és kompromisszumok műve volt. Még az esküvő színhelyén és időpontján is változtatni kellett az utolsó pillanatban, így az ünnepi emlékérmén nem a szertartás igazi dátuma áll.
Mégis milliók ülték végig a három és fél órás tévéközvetítést. Tanúi voltak, amint a vőlegény és menyasszony legközelebbi rokonai és barátai (a királyi pár kivételével) a szomszédos királyi kastélyból két autóbuszon megérkeztek a házasságkötő teremhez (egy tiszteletlen riporter szerint mint a labdarúgó- bajnokság két csapata a stadionhoz), majd utánuk a vőlegény és a menyasszony együtt, a királynő Rolls-Royce-án. Láthatták, amint a meghívott vendégek tarka serege helyet foglal a Szent György-kápolnában, hogy a canterbury érsek szavait megismételve az új házaspárral együtt mormolja a bűnei bocsánatáért fohászkodó imát, majd az érsek megáldja frigyüket.
Károly trónörökös személyes népszerűségét megrendítette a kezdettől fogva mindvégig hallatlanul népszerű Dianával kötött házasságának tönkremenetele, amelyért – részben a walesi hercegnő népszerűsége, részben a trónörökös tanácsadóit messze felülmúló PR tanácsosainak tevékenysége folytán – a nagy többség a természettől fogva a borongós, gyakran éles és kedélytelen trónörököst kárhoztatta. A Sunday Times című vasárnapi lap közvélemény-kutatási eredményeket közölt tegnap. Ezek meglehetősen ellentmondóak, hiszen míg az 1500 megkérdezett hatvan százaléka szerint Erzsébet királynőt unokájának, Vilmos hercegnek kellene követni, és csak huszonegy százalék kívánja Károly trónöröklését, 55 százalékuk mégis tökéletesen elégedett a trónutódlás megszokott módjával – vagyis azzal, hogy az uralkodót fia kövesse a trónon. A többség egyértelműen Károly trónutódlására számít. Ami Camillát illeti, a nagy többség nem akarja, hogy királyné legyen, de ettől a címtől csak a parlament foszthatja meg az uralkodó feleségét. A queen tisztség alternatívája lehetne a „hitves hercegnő” (Princess Consort), ám ez nagyon erőltetett.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő