Munkakényszer?

Munkavállalási lehetőség helyett munkakényszer – a Fidesz szerint ezt eredményezné a gyesen lévő kismamákat érintő kormányzati tervek megvalósulása. Az MSZP azzal érvel: ők csak meg akarják szüntetni a „perverz újraelosztás rendszerét”. A munkaügyi miniszter szerint a Fidesz állítása a fantázia szüleménye.

2005. 05. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A gyesen lévő kismamák munkavállalási lehetőségét munkakényszerré változtatnák a kabinet tervezett családpolitikai intézkedéseinek egyes elemei – mondta Harrach Péter (Fidesz). Ezt annak a kormányzati elképzelésnek a kapcsán közölte, amely szerint a gyes második és harmadik évében a kormány csökkentené a támogatás összegét. Hangsúlyozta, a gyesnek éppen az a lényege, hogy három évig a gyermeke mellett maradhasson az anya, még ha mellette dolgozik is részmunkaidőben a második, illetve a harmadik évben. Bírálta azt a tervet is, ami a gyermekek után járó adókedvezmény, a kiegészítő családi pótlék, azaz a rendszeres gyermekvédelmi támogatás összege, valamint a családi pótlék összevonását célozza úgy, hogy a három elemet a munkajövedelem alapján differenciáltan, családi pótlék rendszerben juttatnák el a családokhoz. Ezáltal – érvelt Harrach – a munkajövedelemmel rendelkezőktől elvonnának, és az azzal nem rendelkezők felé irányítanák a támogatást.
Vidorné Szabó Gyöngyi (MSZP) szerint tévesek Harrach értesülései, sem a kormány, sem a kormánypártok nem támogatnak olyan javaslatot, amelynek következtében csökkenne a gyes összege. – Megszüntetjük a perverz újraelosztás rendszerét, és nem engedjük el azok kezét sem, akikről a Fidesz csak lenézően és becsmérlően tud beszélni – közölte.
Csizmár Gábor munkaügyi miniszter azt mondta: a kormány szándéka a foglalkoztatás korlátainak a felszabadítása, így amit a fideszes képviselő állít, az a „fantáziájának a szüleménye”.



Merészebb lépéseket várnak a szabad demokraták. Az SZDSZ ugyan egyetért a száz lépés programjának eddig bejelentett részeivel, de az egészségügy és az adórendszer átalakítása terén nagyobb, merészebb lépéseket szorgalmaz. Kuncze Gábor pártelnök szerint viták vannak a koalíciós pártok között a tekintetben, hogy az egészségügy finanszírozási rendszerét milyen radikálisan alakítsák át. A szabad demokraták a több-biztosítós modell bevezetését akarják – tette hozzá. Az adórendszerről szólva a pátelnök a balti államokhoz, valamint a szlovákiaihoz és a romániaihoz hasonló, egykulcsos személyi jövedelemadót tartana megfelelőnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.