Napi sajtószemle

2005. 05. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

espace.ch

Hosszú várakozás a nagy betakarításra főcímmel és Magyarországon tiltakoznak a parasztok az EU-támogatások vontatott kifizetése miatt, Lengyelországban tönkremenetel előtt áll sok kisparaszt – a gazdák többsége az EU-bővítés vesztesei közé tartozik alcímmel a svájci fővárosban kiadott lap ismerteti azt, hogy a két országban és általában Kelet-Közép-Európában a gazdák rossz hangulata teljes ellentétben áll a statisztikai adatokkal és a derűlátástól sugárzó nemzetközi sajtóbeszámolókkal: „Még egy olyan gazdasági lap is, mint a Financial Times, az elmúlt hónapokban látható elégedettséggel tekintett a kelet-közép-európai mezőgazdaság korszerűsítésében tett haladásra”, és a brüsszeli irányítású Eurostat statisztikai hivatal is azt mutatta ki a kelet-közép-európai gazdákról, hogy egy évvel uniós tagságuk után jövedelmük akár száz százalékkal is növekedett. Csakhogy, írja a lap, mindennek a dicséretnek nincs sok meggyőző ereje a parasztok szemében. A modernizálás ugyanis egyrészt a keleti gazdák kihalását jelenti, másrészt a jövedelem növekedése a mezőgazdaságban igen egyenlőtlenül oszlik meg. A bővítéssel az uniós gazdák száma hétről 12 millióra növekedett, a megművelt területek nagysága 130 millióról 168 millió hektárra, de az elosztáshoz rendelkezésre álló szubvenció nem lett több.


The Mirror

A Tory-vezető apja törvénytelen bevándorló címmel a brit bulvárlap arról ír, hogy Michael Howardnak, a konzervatívok vezetőjének apját annak idején visszaküldték az angol partoktól. Az értesüléseit szenzációsnak nevező lap megtudta, hogy Howard apjának érdekében éppen egy munkáspárti képviselő avatkozott be, és neki köszönhetően tudott letelepedni Nagy-Britanniában az erdélyi Visóorosziból származó, ma a munkáspárti kormányt bevándorláspolitikája miatt támadó Tory-vezető apja. Howard a múlt héten azt nyilatkozta, hogy „nagyapja” „esetleg” lehetett illegális bevándorló.

Howard apja, Bernat Hecht – aki később Howardra változtatta nevét – húszéves korában, 1937. március 21-én érkezett Angliába. Foglalkozása kántor volt, sőt amikor a bevándorlási hivatalnál kikérdezték, előhúzott zsebéből egy levelet, amely szerint egy kelet-londoni zsinagóga vezetője felvenné kántornak. Az egykori iratok szerint Hecht nem volt hajlandó elhagyni az országot azután sem, hogy egy bevándorlási hivatalnok azt állapította meg, hogy a foglalkoztatásügyi minisztérium nem adott neki munkaengedélyt. Hechtet még aznap ugyanazon hajóval viszszazsuppolták Doverből a belga Ostendébe. Ezt követően avatkozott be érdekében egy munkáspárti képviselő, és Hecht végül július 20-án Ostendéből megérkezett az SS Baudoin nevű hajón. Később feleségül vette Hilda Kershiont. A házasságból született Michael nevű gyerekük.
Az apa egyébként később okmányt is hamisított.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.