Le Monde
Chiracot visszautasították, Európát destabilizálták. Címoldalán ezzel a főcímmel indítja a vezető francia lap 24 oldal terjedelmű tudósításait, elemzéseit, kommentárjait és felmérések közlését a francia nemről és annak következményeiről. Egy közvélemény-kutatásból kiderül, az „elegem van” szerepel szorosan a második indokként azon kérdésre, hogy mi volt az az ok, amelyik a megkérdezettet leginkább a nem szavazatra sarkallta. A francia baloldal meszsze nagyobb mértékben szavazott az európai alkotmány ellen, mint a jobboldal. A lap Varsóból, Prágából és Bukarestből küldött tudósításaiból készült jelentés címe: A Kelet euroszkeptikusai üdvözlik a francia visszautasítást, de a románok nyugtalankodnak csatlakozásuk miatt.
Le Figaro
A jobboldali francia lap hangsúlyozza, hogy a nagy szocialista városokban (Párizs, Lyon és Nantes) a nem aránya messze nagyobb volt az országos átlagnál. A kelet-európaiak zavaros jövője című cikkében azt írja, hogy „a kelet-európaiak rájöttek arra: nem partnerekként tekintenek rájuk, hanem illojális konkurensekként és zavaró tényezőkként”, mivel a nyugat-európaiak liberálisaknak és Amerika-pártiaknak tekintik őket, és felháborította őket, hogy Chirac nem akarta velük a viszályt okozó témákat megbeszélni, hanem rájuk mordult, hogy „fogják be a szájukat”.
La Libre
A belga főváros lapja címoldalán hatalmas betűs címmel ez olvasható: Európa fél a nem terjedésétől. Németországi tudósítása pedig így kezdődik: „Sok német titokban csodálja a franciákat, akik vissza merték utasítani az európai alkotmányt, merthogy ők ezt megengedhetik maguknak, míg a németek nehéz múltjukkal kénytelenek szünet nélkül hitet tenni Európa mellett.”
Financial Times
A globális brit pénzügyi lap úgy tudja, hogy az EU az alkotmányt több éven át jegeli, miután a franciák többsége visszautasította.
Herald Tribune
Európa válságos korszak felé halad, olvasható a globális amerikai lap címoldalán kezdődő cikkben, amelyik azt írja, hogy Románia és Bulgária csatlakozása éppoly ellenállásba ütközhet, mint Törökországé.
The Guardian
Az uniós alkotmány halott lesz, ha a hollandok ma még a franciáknál is nagyobb arányban elutasítják, olvasható a baloldali brit lapban.
Independent
Tony Blair miniszterelnök összeütközésbe került Chirac francia elnökkel, amikor a londoni kormány arra készült, hogy bejelentse, a francia elutasítás után nem rendeznek népszavazást Nagy-Britanniában, írja a független-baloldali brit lap.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok