Le Figaro
Dominique de Villepinnek, az új francia miniszterelnöknek az iraki invázió előtti, a washingtoni tervek ellen irányuló kemény tiltakozása miatt az amerikai kormány még mindig nem bocsátott meg. Van valami a korábban a külügyi, majd a belügyi tárcát vezető de Villepin jóképűségében és jó beszédkészségében, ami az amerikaiak idegeire megy – írja a francia jobboldali lap.
*****
Izraelt aggasztja, hogy szerinte Európában az alkotmány elvetésével a szélsőségek teret nyernek, és a kontinens egyre inkább a palesztinbarátság uszályába kerül – olvasható a lap jeruzsálemi tudósításában.
*****
Roman Abramovicsot, a londoni Chelsea focicsapat tulajdonosát, orosz oligarchát egy marseilles-i bíróság a francia Riviérán lefolytatott ingatlanügyekkel kapcsolatos visszaélések gyanújával kívánja kihallgatni. A kettő közül a súlyosabbik ügyben egy másik, szintén Angliában élő oligarcha, Borisz Berezovszkij ellen is eljárást szándékoznak indítani.
Helsingin Sanomat
„Ha a franciák azt képzelték, hogy az EU-t szociális[an érzékeny] irány felé lehet terelni, akkor ebben tévedtek. [Ebbe az irányba] nincs viszszatérés, az EU megmarad, s a globalizáció, a gazdasági liberalizáció tovább fog haladni – akár tetszik ez Franciaországnak, akár nem. (…) A ködös liberalizmus ellenzésével a franciák egy visszalépéssel próbálkoztak annak a régi, gyámkodó, állami irányítású társadalomnak az irányába, melynek a lehetősége már odavan” – olvasható a vezető finn lapban.
Le Monde
Peter Altmaierrel, az Európai Konvent tagjával és a német CDU képviselőjével készített beszélgetésében Altmaier a vezető francia lapban annak a véleményének adott hangot, hogy a németek a franciákhoz hasonlóan elvetették volna az alkotmányt, ha népszavazáson fejezhették volna ki véleményüket.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok