Az Európai Parlament tegnap Strasbourgban elfogadta a 2007–2013-as költségvetési kereteket – némi módosítással ahhoz képest, mint amit az Európai Bizottság javasolt. Míg utóbbi a bruttó nemzeti jövedelem 1,21 százalékát javasolta, a Reimbert Böge német néppárti képviselő által benyújtott jelentésben ez az arány 1,18 százalékra csökkent. A jelentéssel kapcsolatos vitáról Surján László Fidesz által jelölt néppárti képviselő lapunknak elmondta: Magyarország számára jó az, hogy a felzárkóztatási pénzeket az unió tagállamai öszszes bevételének 0,41 százalékában rögzítik, ami, mint hangsúlyozta, igen komoly összeg: mintegy 41 milliárd eurót jelent évente, amiből fejleszteni lehet a kutatást, a munkahelyteremtést és az úthálózatot. Így a felzárkóztatási pénzek egy súlycsoportba tartoznak az agrárkiadásokkal. Surján ugyanakkor feltette a kérdést, hogy vajon az Európai Tanács csúcstalálkozóján a kormányfők a jövő héten megegyeznek-e a konkrét számokban, mert ha ezt nem teszik meg, akkor az unió valódi válságba kerül.
A szocialista Fazakas Szabolcs, a költségvetés-ellenőrzési bizottság elnöke a vitában azt hangoztatta, hogy „a kényszerűségből szűkebb új EU-költségvetés is megfelelően elő fogja segíteni az új tagországok felzárkózását.”
Surján lapunknak azt is kifejtette, hogy a parlament megmaradt a hétéves tervezés mellett, tehát nem a javasolt ötéves tervezést fogadta el. Ez Magyarország számára biztonságot jelent hét évre. Ez örömteli, mondta a néppárti képviselő, de hozzátette, hogy ezzel „az a furcsa helyzet áll elő, hogy a Barroso-bizottság és a most megválasztott parlament a saját utódai utáni időszakra is döntéseket hozott”. Hozzátette, hogy ezt a kérdést előbb vagy utóbb rendezni kell.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok