Vitatott privatizáció Érden

Kivonult az ellenzék az érdi képviselő-testület tegnapi üléséről, ahol az MSZP–SZDSZ-es koalíció – pályázat mellőzésével – 640 millió forintért 25 évre eladta a helyi vízközmű kft. önkormányzati tulajdonrészének 26 százalékát a Fővárosi Csatornázási Műveknek és francia partnerének. A fideszesek és az érdi civilek drasztikus díjemeléstől tartanak, a baloldal szerint viszont csak a privatizáció mentheti meg a város ellehetetlenülő vízellátását.

2005. 06. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre katasztrofálisabb Érd vízellátása, a csőhálózat elavult, a szennyvízelvezetés a hatvanezres lélekszámú város jelentős részén megoldatlan – sorolta lapunknak a vízmű részprivatizációjának indokait Döcsakovszky Béla (MSZP) polgármester. Tegnap csak a képviselő-testület szocialista és SZDSZ-es tagjai szavazták meg az Érd és Térsége Regionális Vízközmű Kft.- ben lévő 45 százalékos önkormányzati tulajdonrész 26 százalékának értékesítését, mert az ellenzék kivonult az ülésről. A polgármester szerint a legjobb megoldást választották, amikor a Fővárosi Csatornázási Művek Rt.-nek, valamint a francia Veolia Water Hungary Rt.-nek adták el üzletrészüket, mert nem kockáztathatják meg, hogy a nyáron vízhiány legyen. – Pályázat kiírását ilyenkor tiltja a gazdasági törvény, egyébként tárgyaltunk még a Fővárosi Vízművek Rt.-vel is, ám ők előbb „kifaroltak”, s csak most érdeklődtek újra. Az üzletrészért járó 640 millió forintból elvégezhetjük a legfontosabb munkákat, az új társaság pedig évente 170 millió forintot forgatna vissza az üzemeltetésből származó haszonból. A menedzsment ígérete szerint 25 éven át csak az infláció mértékével emelkedhetnek a díjak – mondta Döcskovszky Béla, akinek ezután még meg kell egyeznie a vízmű többi tulajdonosával, hét környékbeli önkormányzattal.
Ezzel szemben T. Mészáros András fideszes önkormányzati képviselő, valamint Kádár Kenese, a Civil-frakció vezetője törvénysértőnek tartja, hogy nem volt pályázat. – Halaszthatatlan a vízhelyzet rendezése, ám nincs garancia arra, hogy a jövőben nem lesz drasztikus díjemelés – mondta T. Mészáros, hozzátéve: az érdiek érdekeit sérti az ügylet, ezért minden törvényes eszközzel fellépnek a közpénzherdáló szerződéskötés ellen. Jakab Béla, az érdi pénzügyi bizottság elnöke közölte: bírósághoz fordul.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.