Nem kizárt, tavaly december óta kétségbe vonhatóvá válik minden képviselő-testületi döntés Terézvárosban, miután abban a hónapban a Legfelsőbb Bíróság döntésével újra MSZP-s önkormányzati képviselő Tatár Péter háziorvos, akinek 2002-ben megszerzett mandátumát a Fővárosi Bíróság szüntette meg 2004-ben – közölte lapunkkal Rabin László, a VI. kerület SZDSZ-es alpolgármestere. A politikus szerint külön érdekesség, hogy a kerület 4. számú választókörzetében kiírt időközi választáson Tatár felesége, az ugyancsak szocialista Apostol Éva nyert. Így azóta a körzet polgárai szabadon dönthetnek, éppen melyik képviselőjüket keresik föl panaszaikkal. A Belügyminisztérium (BM) álláspontja szerint ez nem egyedülálló az országban. A 2000-ben elfogadott, az önkormányzati képviselők jogállásának egyes kérdéseiről szóló törvény szerint nem lehet képviselő, aki önkormányzati feladatot vállalkozási, megbízási vagy munkaszerződés alapján lát el. Ilyen többek között a háziorvos is, ezért a VI. kerületi ellenzék a 2002-es választások után kezdeményezte az összeférhetetlenség kimondását, amelyet a baloldali vezetés megtámadott, s így duplázódott meg a képviselői hely.
Bekényi József, a BM főosztályvezetője közölte: a jogértelmezési problémát az Országgyűlés időközben megszüntette, s az összeférhetetlenségi ügyekben kizárta a felülvizsgálati kérelem benyújtásának lehetőségét. Rabin László szerint azonban a háziorvos képviselősége etikai kérdéseket is felvethet, különösen választási időszakban.
Gyenge Zsolt fideszes önkormányzati képviselő elmondta: amikor kiderült, hogy egy körzetben két MSZP-s képviselő is tevékenykedhet, tiltakoztak, ám nem történt semmi. – A képviselő-testület munkáját nem zavarja az ügy – hangsúlyozta Fürst György szocialista alpolgármester.
A 26 fős terézvárosi testületben a megduplázott hellyel 15 széket birtokol a baloldal.
A TEK fogja megteremteni a nyugati vezetők biztonságát a budapesti diplomáciai csúcson