Sportági alapvetés, hogy az orosz ökölvívó kiváló, s most már az is, hogy az orosz marketinges is az. Mienjangban három perc alatt kerestek ketten több ezer dollárt, amikor a vb-nek otthont adó csarnok kínai hirdetésére ráragasztották a saját bankjukét, lefotózták, lefilmezték, leszedték, és mentek a dolgukra. Otthon meg majd bemutatják a dokumentumokat, és felnyalják a nagy pénzt…
Nekünk, magyaroknak a tegnapi nyolcaddöntők során egy orosz – nem marketinges, bunyós – jutott, s a félnehézsúlyú (81 kg) Mehoncev annak rendje s módja szerint legyőzte Szűcs Istvánt (30-10). Másfél menetig éldegélt a remény, aztán elhalt, 2002-es Eb-3. honfitársunk számára befejeződött a vb. Mint ahogy Oltványi Dávidnak is légsúlyban (51 kg), vele az amerikai Warren végzett bő két menet alatt (technikai döntő fölény). Az érdekesség kedvéért írjuk le a fekete bőrű bunyós keresztnevét, nem elírás: Rau’sShee Muhamad. Jó lesz megjegyezni… Mint ahogy azt is, hogy 1986-ban Renóban jutott a legtöbb, négy magyar a negyeddöntőbe a tizenhárom eddigi vb során, 1997-ben Budapesten három, s most Mienjangban megint három. A kislégsúlyú (48 kg) Bedák Pálhoz ugyanis tegnap két világversenyes újonc, Dudás Tibor (60) és Darmos József (91) csatlakozott a nyolc között. Az előbbi a kolumbiai Perezt verte 40-34-re, az utóbbi a szerb Anteljt 41-31-re férfias, hatalmas küzdelem során. „Nem számítottam ilyen kemény meccsre, de Karcsi bácsi (idősebb Balzsay Károly szövetségi kapitány – a szerk.) tanácsai segítettek a harmadik menet holtpontja után, felidézve egy idei csehországi mérkőzésemet” – értékelt Dudás, míg Darmos, akit kétszer intettek a 4. menetben, ezt lihegte: „Tényleg sokat fejeltem, borzasztóan elfáradtam, de nagyon boldog vagyok.” Lehet is, hiszen mindössze húszévesen, első felnőtt vb-jén vívhat az éremért, köszönhetően nagy szívének és kiváló balhorgainak. Bedák „Pimpa” szintén ennyi idős, Dudás huszonegy esztendős, a jelen csapata tehát egyben a jövőjé is.
A mai negyeddöntőkben a (kubaiak melletti) lehető legkeményebb ellenfél áll a mieinkkel szemben a másik ringsarokban: három orosz. Bedáknál a négyszeres Európa-bajnok, vb-címvédő Kazakov, Dudásnál Allahvergyijev, Darmosnál az Eb-arany-, vb-ezüstérmes Alekszejev. Innen továbblépni, immár a dobogóra, szinte csodaszámba menne. A riválisok felsorolt eredményei ellenére Bedák Pálnak van erre a legnagyobb esélye, aki a tavalyi pulai Eb elődöntőjében nyolc ponttal kapott ki Kazakovtól. Úgyhogy ne is álmodozzunk tovább ébren, csak rögzítsük: két éve Káté Gyula révén Bangkokból jutott egy vb-érem Magyarországnak, előtte 1997-ből Budapestről két arany, 1991-ből Sydneyből egy arany, 1989-ból Moszkvából és 1986-ból Renóból két-két bronz, előtte semmi. Paradoxon, de ha most sem fog, az már így sem semmi.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője