Továbbra sem született megállapodás az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) a jövő évi minimálbérről, a szakszervezetek és a munkaadók szerint azonban legkésőbb jövő péntekig egyezségre kellene jutni. A Munka törvénykönyve módosításáról ugyanis ekkor dönt az Országgyűlés, a szociális partnerek ezért attól tartanak, hogy megegyezés híján a módosításban foglaltak, azaz végső soron törvény határozná meg a legkisebb bért. Ez ellen legélesebben a munkaadók tiltakoztak.
A zárt ajtók mögött megtartott egyeztetés után tegnap annyit közöltek a tárgyalópartnerek, hogy felvetődött a lehetősége egy középtávú megállapodás megkötésének, amely több év alatt teljesítené a munkavállalói oldal jelenlegi igényeit. A szakszervezetek ezért engednének mind a minimálbér 65 ezer forintos összegére, mind a középfokú garantált bér 1,25-szoros, a felsőfokú garantált bér 1,5-szeres szorzójára tett javaslatukból is.
A kormányzati oldal üdvözölte a középtávú megállapodás ötletét, amelyet támogatna is, ha az kielégítené a minimálbér létminimumhoz kötésére, valamint a középfokú és felsőfokú végzettségűeknél alkalmazandó magasabb garantált bértételekre vonatkozó igényét. E két szempont 2006-os érvényesítését a munkaadók elfogadhatatlannak tarják. Egyelőre tehát marad a kormány létminimumhoz kötött 61700 forintos legkisebb bérre, középfokú végzettségűeknél 1,1-szeres, felsőfokú végzettségűeknél 1,2-szeres szorzóra tett javaslata.

Tömegkarambol történt az M0-áson