National Post
Vajnai Attila bírósági ügyéről, felfüggesztett, egyéves börtönbüntetéséről számol be a kanadai lap. A kommunista politikus vörös csillagot viselt egy demonstráción, és ez törvénybe ütközik, miután a szóban forgó jelképet Magyarországon betiltották 1989 után – emlékeztet a National Post. A kommunisták megítélésével kapcsolatban a kanadai újság felidézi azt is, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt heves ellenzéki támadás érte, amiért egy olyan „volt kommunista vezető unokáját vette el feleségül, aki kulcsszerepet játszott az 1956-os felkelés leverésében”.
The Washington Post
Elnézést kért a Washington Post vezetésétől a lap legismertebb újságírója, Bob Woodward. A Nixon elnök lemondásával végződő egykori Watergate-ügy egyik kirobbantója azért követte meg az amerikai újságot, mert két éven át elmulasztott beszámolni arról, hogy Bush elnök környezetéből kapott információk alapján tudomása volt egy Valerie Plame nevű CIA-ügynök kilétéről. Woodward egy nemzetbiztonsági szempontból kényes sztori kapcsán tartotta vissza az információt, mert – mint mondta – meg akarta védeni a forrást közlő személyt. Az oknyomozó újságírás „pápájának” tekintélyvesztéséről mi sem árulkodik jobban, mint Eric Boehlert, a Rolling Stone szerkesztőjének véleménye: „Úgy tűnik, igazuk lett azoknak, akik az elmúlt öt évben azt állították, hogy Woodward a Bush-féle Fehér Ház gyorsírója lett.”
The Guardian
Megválasztása óta a legsúlyosabb támadást intézték Rowan Williams canterburyi érsek ellen – szögezi le a brit baloldali napilap. Az ok: Williams homoszexualitás iránti megengedő álláspontja. A The Guardian emlékeztet arra, hogy a világ 77 millió anglikán hívőjét képviselő 37 prímásból 17-en aláírták azt a kritikus hangvételű levelet, amelyben azt követelik Williamstől, hogy lépjen fel az egyházban eluralkodott „szexuális erkölcstelenség” ellen.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője