Türkmén földgázcsata
Asgabat. Türkmenisztánnak nem fog hiányozni az orosz és az ukrán földgázkereslet, ha természeti kincséért nem kap tőlük magasabb árat – jelentette ki a türkmén elnök egy kormányülésen. Türkmenisztán 35 százalékkal, ezer köbméterenként hatvan dollárra akarja emelni a kivitelre szánt földgáz árát – hangoztatta Saparmurat Niyazov államfő. A közép-ázsiai ország Oroszország után a második legnagyobb földgázkitermelő az egykori Szovjetunió területén. (MTI)
Iráni törvény az urándúsításról
Teherán. Törvényt hagyott jóvá az iráni parlament tegnap arról, hogy a kormánynak ismét hozzá kell fognia az urándúsításhoz, és meg kell tiltania a külföldi ellenőrzéseket, ha az ENSZ nukleáris ügynöksége a Biztonsági Tanács elé utalja az iráni atomprogramot. Teherán közben visszautasította az emberi jogok megsértésével kapcsolatos ENSZ-bírálatot. Szombati, éles hangú nyilatkozatában a teheráni külügyminisztérium szóvivője politikai nyomásként értékelte a világszervezet ezzel kapcsolatos állásfoglalását, s hangoztatta, hogy Irán nem enged az ilyen jellegű nyomásnak. (MTI)
Alberté a trón
Monaco. Külföldi főnemesek részvételével és gálaesttel zárult Monacóban szombaton az a kétnapos ünnepségsorozat, amelyet II. Albert herceg beiktatása alkalmából rendeztek. A ceremónia kezdeteként abban a székesegyházban mondtak misét, ahol április 15-én Albert apja, Rainer herceg örök nyugalmáért imádkoztak. Az ünnepségek idejére egész Monaco piros-fehér nemzeti színű díszbe öltözött. (MTI)
Fidel Castro ostorozza a korrupciót
Havanna. Fidel Castro szerint a korrupció veszélyezteti a forradalmat, ezért keményen lecsapnak a megvesztegetőkre és a megvesztegetettekre. A kubai elnök, aki ötórás beszédét végig állva, egyetlen korty víz elfogyasztása nélkül mondta el, azt javasolta a CIA-nek, hogy jobban tenné, ha Bush után nyomozna, nem pedig utána. Castro a beszédét a havannai jogi egyetemen annak emlékére mondta, hogy 60 éve ezen a napon kezdte meg jogi tanulmányait. (S. T.)
Szorgalmazott halálbüntetés
London. A halálbüntetés visszaállítását szorgalmazta tegnap megjelent cikkében a Scotland Yard előző főparancsnoka a Bradfordban múlt héten elkövetett, hatalmas felháborodást kavaró rendőrgyilkosság nyomán. Lord John Stevens, a Scotland Yard előző főparancsnoka a News of the Worldben közölt cikkében azt írta: egész életében ellenezte a halálbüntetést, de Sharon Beshenivsky hidegvérű meggyilkolása után megváltoztatta véleményét. (MTI)

Azt hitte, nem látják: videón, ahogy tiltott tárgyat akarnak bejuttatni a balassagyarmati börtönbe