Bőhm András, bár nem vett részt a megbeszélésen, elmondta: nincs végleges egyezség, de a városvezetés egyetértett abban, hogy elsőként a csepeli szennyvíztisztítóhoz vezető út építéséhez kérik a spanyol tulajdonos azonnali hozzájárulását. – Mivel a XXI. kerületi önkormányzat eladta az ide tervezett Galvani híd, valamint az úgynevezett Podmaniczky-tervben szereplő leendő közpark területét is, ezeknek köztulajdonba kell kerülniük, s amennyiben a folytatódó tárgyalások eredménynyel zárulnak, a városháza eláll a pertől. Az adásvételi szerződés semmis, az pedig a fővárost nem érinti, hogy a tízmilliárd forintos vételár egy részét visszakéri-e a Fadesa Hungaria Zrt., vagy sem.
Czuk Dorottya, a Főpolgármesteri Hivatal sajtóirodájának vezetője elmondta: senki nem nyilatkozik az ügyben, ma közleményt adnak ki. Tóth Mihály (MSZP), Csepel polgármestere szintén nem kívánta kommentálni az ügy fejleményeit. – Bebizonyosodott, hogy nem lehet egy ekkora területet az itt élők háta mögött privatizálni, ennek a tévedésnek a csepeli emberek látják a kárát, a kerület milliárdokat bukhat az ügyleten – véli Németh Szilárd fideszes országgyűlési képviselő.
Ismeretes, a kerületi képviselő-testület szocialista többsége november elején – a többi párt és a főváros tiltakozása ellenére – adta el a négy ingatlant magában foglaló, érvényes szabályozási tervvel nem rendelkező területet. A Fővárosi Közgyűlés decemberben nem élt elővásárlási jogával, ugyanakkor a városháza jogászai január elejére előkészítették az adásvételi szerződés megsemmisítését kérő bírósági keresetet.
Rengetegen érkeznek Budapestre a diplomáciai csúcsra