Napi sajtószemle

2006. 03. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

La Libre
Huszonöt ország, egyetlen jogosítvány címmel a belga lap részletezi azt a tervet, mely szerint az uniós közlekedési miniszterek megegyeznek egy közös európai jogosítványban. Jelenleg az unió területén 110-féle különböző jogosítvány van érvényben. A tervek szerint egy kék-sárga műanyag kártyát kapnak az uniós polgárok jogosítványként. A tagállamoknak 2012-ig lesz idejük, hogy a közös jogosítványt kiadják.


The Guardian
Az ausztrál fővárosban tartott beszédében Tony Blair brit miniszterelnök az európai Amerika-ellenességet „őrültségnek” bélyegezte, de elismerte, hogy az Egyesült Államok olykor „nehéz barát”. Blair szerint Amerikával nem az a baj, hogy a világ különböző részein túlzottan aktív, hanem sokkal inkább az, hogy felszedi sátorfáját, és távozik. Blair megvédte saját Irak-politikáját is.


Die Welt
A jobboldali német lap, szintén Blair canberrai beszédéről tudósítva, annak azt a részletét emeli ki, hogy globális szövetséget kell létrehozni a nyugati értékek védelmében, amelyeket az iszlám szélsőségesség veszélyeztet. Ez olyan ideológia, amely háborút indított a nyugati életvitel ellen. A Nyugatnak értékei érvényesítéséért nemcsak a nyugati országokban, hanem az egész világon meg kell küzdenie. Blair hangsúlyozta, azoknak az országoknak, amelyek katonát állomásoztatnak Irakban és Afganisztánban, nem lenne szabad feladniuk a harcot a győzelem előtt.


Independent
Már megkezdődött a szunnita és síita mozlimok közötti harc Bagdad birtoklásáért, állítják iraki politikai vezetők, akik szerint utcai harcok törnek ki hamarosan, ahogyan az egyes körzetekben azok veszik át a hatalmat, akik ott a legerősebbek. A független brit lap által megkérdezett irakiak szerint a polgárháború elkerülhetetlen, de annak kezdetén az a fővárosra és a környező tartományokra terjed csak ki, a főváros a síiták kezére jut. A hadsereg összeomlik, mert a katonák a síitákhoz, a szunnitákhoz és a kurdokhoz húznak, nem pedig a kormányhoz. Az iraki vezetők háttérbeszélgetésekben hangoztatott hangulata lényegesen borúlátóbb, mint az amerikai és brit vezetők nyilvános kijelentései.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.