Christian Science Monitor
Nem szakad vége a Harvard Egyetem Izrael-lobbiról kiadott tanulmánya körül keletkezett forgószélnek. Most az amerikai lapban megjelent hoszszabb elemzésben olvashatunk arról, hogy Shibley Telhami, a Maryland Egyetem professzora a tanulmány szerzőit, Stephen Waltot és John Mearsheimert, az Egyesült Államok vezető politológusait „rendkívüli bátorságukért” dicséri. A lap megemlíti, hogy a londoni Financial Times kétszer is foglalkozott a Walt-Mearsheimer tanulmánnyal, és mindkét alkalommal védelmébe vette azt. Sőt – írja az orgánum – még az izraeli Háárec című napilap is úgy fogalmazott, Izrael javát szolgálná, ha nyílt és kritikus vitát lehetne folytatni a tanulmányról az Egyesült Államokban, ami eddig még nem történt meg. Egy brit szerző szerint az izraeli–palesztin konfliktus eltérő, amerikai és európai szemlélete „a nagy transzatlanti szakadék példája”, vagyis az, hogy míg az amerikaiak Izrael-, addig az európaiak palesztinpártiak.
Ha'aretz
A 34 éves James Miller brit filmest szándékosan gyilkolták meg az izraeli hadsereg katonái Rafahban, a Gázai övezet és Egyiptom határán akkor, amikor Miller dokumentumfilmet készített a térségben élő palesztin gyerekek elleni izraeli erőszakról – írja a baloldali izraeli lap angol nyelvű kiadása. Az elhunyt családját képviselő ügyvéd szerint a gyilkosság háborús bűntett, és követeli, hogy a bűnösöket adják ki Nagy-Britanniának. Ha a tetteseket nem ítélik el, akkor ez a büntetlenség légkörét eredményezi és még több embert gyilkolnak majd meg – jelentette ki Miller özvegye. Első fokon a gyilkosokat felmentették, de a brit kormány minden szinten nyomást gyakorolt az izraeli kormányra. Most egy boncolási szakértő szakvéleményben fejtette ki, hogy gyilkosság történt.
Kommerszanty
Az orosz kormány mérlegeli a posta részleges privatizálásának lehetőségét, hogy a befolyó milliárdos összegekből a posta elavult infrastruktúráját fejleszthessék. Alekszej Kudrin pénzügyminiszter vetette fel a kormány ülésén, hogy az állami vállalatot alakítsák át részvénytársasággá, s egyúttal keressenek magánbefektetőket is. Konkrét döntési szakaszba azonban még nem jutott el az ügy. A Kommerszant című lap pénteki számában a távközlési minisztérium egyik illetékese azt közölte, hogy most vizsgálják, miként lehetne felgyorsítani azokat a hosszú távú terveket, amelyek a posta részvénytársasággá történő átalakítására vonatkoznak.
Az orosz posta a maga 42 ezer fiókjával tavaly 47 milliárd rubeles (1,4 milliárd euró) forgalmat bonyolított le és 100 millió rubeles nyereséget realizált. A postának sürgős fejlesztésekre van szüksége a részben még a Szovjetunió idejéből származó infrastruktúra megújításához.

Rendhagyó árverés – melltartók és bugyik milliós tételben a NAV kínálatában