Napi sajtószemle

2006. 04. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pohjalainen

A nyugat-finnországi tartományi lap munkatársai érdeklődésére az EU bővítési biztosi irodájában elmondták, hogy a Románia és Bulgária csatlakozásáért felelős EU-biztosnak, Olli Rehnnek az utóbbi hetekben több ezer levelet küldtek a kisebbségi sorsba kényszerített magyarok érdekében. A levélözönből kiemelt írások szerint Olli Rehn bővítési biztos finn létére nem hajlandó tudomást venni az erdélyi magyarság autonómiatörekvéseiről és arról, hogy ez nagy csalódást okoz a finn–magyar barátságot nagyra tartók körében, akik tudják, milyen nagyvonalúan bánik Finnország svéd kisebbségével. Az egyik levél szerint Olli Rehnnek meg kellene értenie, hogy az EU-nak Közép-Európa megosztottsága helyett inkább annak életerőssé tételén kellene munkálkodnia – ha a népek boldogulását, az egyes emberek boldogságát semmibe is veszi –, már csak az EU gazdasági versenyképessége érdekében is. A lap szerint a levélözön többek között a www.
kuruc.infónak és a svédországi magyarok által fenntartott www.hunsor.se honlapoknak köszönhető, amelyek ily módon fogtak össze a határon túli magyarságért.

Financial Times

A globális brit lapban egy magyar emigráns asszony leírta: meglátogatta a budapesti Terror Házát, ahol annak falán megdöbbenve fedezte fel gyerekkori jó barátnőjének – aki szintén emigránsként külföldön él, szintén szüleivel menekülve egykor Magyarországról – az anyját, Verát ábrázoló fotót
a bűnösök, vagyis az egykori kommunista titkosrendőrség, az ÁVO tagjai között. A cikkíró anyjának fényképe egy másik falon szerepel: Jeruzsálemben a Jad Vasem tiszteletfalán, ahol a zsidómentők képe látható.

Ohmy News

A New York-i Columbia Egyetemen a világ újságíróelitjének tagjai a cenzúráról tartottak konferenciát – jelenti a legnépszerűbb dél-koreai hírportál. Charles Glass szerint az újságíró szakmai etikája az üzleti kultúra áldozatává vált. „Az igazság kimondására kötelező erkölcsi parancsunkat túlságosan gyakran felülírja az, amit a munkáltatónk akar” – véli. Példaként elmondta, hogy amikor 1975 és 1980 között Libanonból tudósított, helyhiányra hivatkozva nem közölték azt a tudósítását, amelyik arról szólt, hogy az izraeli katonaság elsüllyesztett egy halászhajót. A part felé úszó matrózokat az izraeliek nem is akarták kimenteni. Az sem került lapjába, amikor polgári ruhába öltözött izraeli katonák autókat raboltak libanoni polgároktól, hogy a kocsikat gyilkosságokban használják fel. Az ilyen tapasztalatok arra
a következtetésre vezették, hogy az amerikai média képtelen annak leírására, hogy mik történnek. Az amerikai közvélemény tehát nem is tudhatja, hogy például Irakban mi a helyzet, ha az amerikai sajtó onnan keltezett jelentéseit
olvassa. A brit sajtó egy részéből még megtudhatóaz igazság – tette hozzá Glass.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.