Financial Times
Az Európai Unió bíróságának nagyobb figyelmet kellene fordítania a nemzeti érzékenységre. Ellenkező esetben azt kockáztatják, hogy nő az ellenszenv a tagországokban Brüsszellel szemben, jelentette ki a londoni globális lapnak adott interjújában Schüssel osztrák kancellár, aki szerint az uniós polgárok úgy érzik, mind nagyobb lesz a központosítás, amit elvetnek.
Az orosz Gazprom fenyegetése, hogy Európáról az amerikai és a kínai piacra összpontosítja földgáz-értékesítési tevékenységét, aggasztja Brüszszelt.
Ségolene Royal népszerűsége mindenkit megelőzött a francia elnökjelöltekről tartott közvélemény-kutatásban. Nicolas Sarkozy, a kormányon lévő UMP elnökének a második hellyel kellett megelégednie. Royal asszony népszerűsége minden bizonnyal nemcsak női mivoltának köszönhető, de rendkívüli kampánystílusának is, amelynek jelentős részét képezi interaktív internetes kampányhonlapja, ahol – mint hirdeti – az emberek véleményére kíváncsi.
The Guardian
A Moszad, az izraeli titkosszolgálat korábbi vezetője szerint az egész palesztin kormány minden tagját megölhetik az izraeliek azt követően, hogy a palesztin kormány egy körözött militánst nevezett ki a palesztin biztonsági erők új parancsnokaként, írja a baloldali brit napilap.
Information Clearing House
Ron Paulnak, az amerikai képviselőház tagjának Szankciók Irán ellen című cikke olvasható a Hírek, amelyeket nem talál a CNN-en mottóval megjelenő, népszerű amerikai honlapon. Ron Paul szerint a nemzetközi közösség ellenkezik egy Irán ellen bevezetendő átfogó amerikai indíttatású embargóval, mert a világnak szüksége van az iráni olajra. „Ugyanakkor nem becsülhetjük alá egyes neokonzervatívoknak az irracionális, szinte mániákus vágyát, hogy valamilyen módon megtámadják Iránt még akkor is, hogyha ez az olaj fontos forrásának megbénításával és a globális gazdaság destabilizálásával jár. (Amerikai általános szóhasználatban a „neokonzervatív” azon amerikai tisztségviselők és tanácsadók neve, akik az amerikai külpolitika alakításában Izrael érdekeinek megvalósítását tekintik legfontosabb céljuknak – a szerk.) Paul szerint mindenki tudja: a gazdasági szankciók agressziót jelentenek. A szankciók növelik a célba vett nemzetek legszegényebb rétegeinek szegénységét, és rendkívüli gyűlöletet keltenek a szankciók elrendelőivel szemben. Ugyanakkor
a szankciók ritkán sértik az adott ország politikai és gazdasági elitjét, és igen ritkán érik el kitűzött céljukat.
Az Egyesült Államok harminc éve gyakorol szankciókat Kubával szemben, de ennek ellenére Fidel Castro szilárdan ül a hatalomban.

Így győzhet Orbán Viktor Brüsszelben – Menczer Tamás szerint