Ft.com
Bush elnök kizárt mindenfajta kétoldalú tárgyalást Iránnal, de „vad spekulációnak” nevezett olyan híreszteléseket is, hogy az Egyesült Államok katonai akcióra készül, beleértve a nukleáris csapást Teherán ellen – írja a londoni globális lap, amely hozzáteszi, hogy a tárgyalások elutasítása csalódottságot okoz Párizsban, Berlinben és Londonban.
*****
Brüsszel visszautasított egy olyan brit javaslatot, hogy állítsanak fel egy munkacsoportot, amely kinyitná Európa legvédettebb gazdasági szektorait. A tagországok ugyanis attól tartanak, hogy a londoni terv mögött az a vágy húzódik, hogy aláássák az Európai Bizottságot, amelynek már most is óriási hatalma van a trösztösödéssel szemben.
The New York Times
A vezető amerikai liberális lap szerint noha a sztrájkoló szakszervezeti vezetők és diákok győztesnek hirdették ki magukat, amikor Chirac elnök meghátrált a fiatalokat munkához juttató törvény terén, Franciaországban mindenki vesztes lett – a doktriner szakszervezeti vezetőkön és az ambiciózus Nicolas Sarkozy belügyminiszteren kívül, aki a tiltakozást arra használta fel, hogy elnöki vágyait előmozdítsa. A diákok nem idealizmusból, hanem azért lázadtak, hogy diplomájuk után egy életre biztosítsanak maguknak munkát. Ez annyira sikerült nekik – és az őket támogató szakszervezeteknek –, hogy a vállalkozók nemigen teremtenek majd új munkahelyeket. A francia nép a tiltakozókat támogatta, mert Franciaországban mindig is divat a tiltakozók mellé állás.
Europe's World
A negyedévente megjelenő uniós szakfolyóirat Amerika növekvő „európaiságellenességével” foglalkozik. Az Egyesült Államok szerint Európa eljelentéktelenedik és érdektelenné válik, mert egyre kevésbé tényező, akár gazdaságilag, akár politikailag. Ezt az érzelmet táplálja, hogy Amerika sértett, amiért Európa nem állt ki mellette az iraki háború idején. Az Egyesült Államok Európát „a politikai liberalizmus frontvonalának tekinti”, vagyis annak az Amerikában megvetett filozófiának, amelyet egyes körökben már-már az „elmebetegséggel” azonosítanak. Amerika szerint Európa további bűnei: antiszemitizmusa, „posztmodern önelégültsége” és az, hogy sem a „terror elleni háborút”, sem Izraelt nem támogatja. Arról nem is szólva, hogy nem akarja megreformálni az ENSZ-t, a Nemzetközi Büntetőbíróságot, és ellenáll a génkezelt magoknak. Ha Európa ezen az úton halad, állítják Amerikában a külpolitika „realista” iskolájához tartozó gondolkodók éppen úgy, mint a „neokonzervatívok”, akkor a végén azt kapják a nyakukba, amit akartak: nemcsak versenyt, hanem konfliktust. Amerika globális imázsa még sohasem „repült ily mélyen” – állítja a szerző, ami bizonyítja, hogy nemcsak Európának, de az egész világnak ugyanaz a véleménye az amerikai politikáról.

Így győzhet Orbán Viktor Brüsszelben – Menczer Tamás szerint