FT.com
Bush budapesti látogatásáról írva a globális brit lap hangsúlyozza azt, hogy mennyire más az amerikai elnök megítélése Keleten, mint Nyugat-Európában, „ahol mélyen népszerűtlen”. Bush kiemelte, hogy Magyarország együttműködése Irakban és Afganisztánban azt mutatja, hogy kapcsolat van az országa iránti magyar támogatás és Magyarország népének saját elnyomói elleni korábbi fellépésével. Gorka Sebestyén, a Fejlődő Demokrácia és Nemzetközi Biztonsági Intézet igazgatója szerint az amerikai elnök szavai puszta álmodozások, hiszen „az emberek Amerika iránti lelkesedése sokkal inkább a kommunizmus alatti szenvedésük következménye, mintsem annak, hogy az Egyesült Államok sikeres hatalom, és a magyarok ehhez az Amerikához akarnak kötődni”.
Die Welt
Bush magyarországi látogatásakor feltétlenül szem előtt tartotta Tom Lantos kongresszusi képviselőt. Lantos fontos háttérszerepet játszik az amerikai ellenzékben, amikor arról van szó, hogy Bush politikáját eleve elítéljék vagy megfontolják. Lantos a megfontolók oldalán áll. „Bushnak teljesen mindegy, hogy Magyarország, az EU, al-Szisztani vagy Tom Lantos: minden ilyen szövetségesére szüksége van, hogy októberben bejelenthesse az iraki kivonulást” – írja a lap kommentárjában, míg budapesti tudósításában idézi Sólyom László köztársasági elnököt is, aki szerint a terrorizmus elleni küzdelem csak akkor lehet sikereses, ha annak minden lépése összecseng a nemzetközi joggal. A magyar miniszterelnök viszont békésebb hangot ütött meg Bushsal, kijelentve: az európaiaknak fel kell hagyniuk azzal a tévképzetükkel, hogy Európa a moralitást képviseli, míg az Egyesült Államok a hatékonyságot, mert „a demokratáknak az óceán mindkét partján az lenne a feladatuk, hogy gondoskodjanak arról: e moralitás és hatékonyság együtt jár”.
AFP
A francia hírügynökség ekként idézi Bush budapesti beszédét: „Maliki miniszterelnök lojális azon demokratikus ideálokhoz, amelyekből a magyar hazafiak merítettek 1956-ban és 1989-ben.” (Az AFP nem magyarázza meg, hogy ki „Maliki miniszterelnök” – L. I.)
Az angolszász hírportál budapesti tudósításában azt írja: míg Bush bécsi látogatása az EU–USA-csúcson tele volt ellentmondásos témákkal, Budapest csupa mosolyt jelentett számára.
The Guardian
A Közel-Kelet problémái közül sokért Izrael a felelős: „A CIA-nak tanácsot adók cionisták, és Amerikát a háború mocsarába lökik” – nyilatkozott Ali Laridzsani, az iráni nukleáris ügyekben illetékes teheráni vezető diplomata a baloldali brit lapnak.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő