Die Presse
A magyar felkelés veteránjai bocsánatkérést követelnek Bushtól címmel a vezető osztrák konzervatív lap az amerikai elnök budapesti látogatásáról írt cikke a címben kifejezett témával indul. Azt írja: „Az akkori amerikai elnök, Dwight D. Eisenhower a Szovjetuniónak gyakorlatilag »zöld jelzést« adott a felkelés véres leverésére, míg a Szabad Európa Rádió harcra buzdított – jelentette csütörtökön Budapesten a Deport ’56, kormánytól független szervezet.” Miután Borisz Jelcin orosz alelnök Magyarországtól bocsánatot kért, az egykori ötvenhatosok abból indulnak ki, hogy Bushnak is bocsánatot kell kérnie az Egyesült Államok korábbi, dicstelen szerepéért.
The Washington Post
Az amerikai főváros liberális lapja az AP hírügynökség anyagát átvéve ismerteti Bush látogatását Budapesten, „Közép-Európa egykori kulturális fővárosában” Bush sietős nemzetközi útja miatt már csütörtök éjjel visszaérkezik Washingtonba.
DIE WELT.de
Egynapos kirándulás Budapestre címmel a konzervatív német lap arról ír, hogy Bush budapesti látogatásának középpontjában az 1956-os népfelkelésről való megemlékezés áll.
Basler Zeitung
A magyar külügyminisztérium most már mégsem zárja ki, hogy a vitát kiváltott CIA-fogolyrepülőgépek Budapesten is áthaladtak – írja a svájci lap, amely jelenti, hogy Polgár Viktor, a Külügyminisztérium szóvivője kedden este megerősítette: útjuk során minden bizonnyal Budapesten is megálltak olyan repülőgépek, amelyeken az Amnesty International adatai szerint amerikai foglyok voltak. Polgár szerint e repülőgépek „magángépeknek” nyilváníthatók, és mivel a fedélzeten lévő utasok a gépet nem hagyhatták el, őket nem ellenőrizték, így visszamenőleg nem lehet megállapítani, hogy kik voltak. A magyar kormány – jegyzi meg a lap, eddig azt hangsúlyozta, semmiféle információja nem volt arról, vajon CIA-fogolyszállító repülőgépek Magyarországon is keresztülhaladtak-e.
FT.com
Gyakorlatilag példa nélkül áll az a két cikk, amely a neoliberális brit lapban jelent meg. Egyrészt azért, mert a neoliberális Gyurcsány-kormány fiskális programját támadják szokatlan vehemenciával, másrészt pedig azért, mert azokból megtudható, hogy a washingtoni Nemzetközi Valutaalap a Gyurcsány-programmal szemben a magyar szegényeket veszi védelmébe, holott ez az intézmény korábban a „nadrágszíjhúzó lépések” követeléséről és neoliberális elkötelezettségéről volt ismert. (A cikk részletes ismertetését lásd gazdasági rovatunkban – a szerk.)

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő