FT.com
Magyarország sebezhetősége szélesebb körű bajokra mutat címmel megjelent írásában a globális brit napilap úgy véli, „Európán belül Magyarországnál egyetlen ország sem sebezhetőbb”. A lap ismerteti, hogy Magyarország „külső sebezhetőségi jelzője”, vagyis azon kötelezettségek mértéke, amelyeket rövid határidővel kell teljesíteni a valutatartalékok terhére, „a fenntarthatatlanul magas, 240-es értéket” érte el. (Lásd még címlapon induló írásunkat – a szerk.)
Information Clearing House
„Izrael jelenleg infrastrukturális háborút folytat: az emberi túlélés alapvető eszközeinek zabolátlan elpusztítását.” Az a tény, hogy Izrael nemcsak a palesztinok áramszolgáltatási infrastruktúráját teszi tönkre, hanem a termőföldjeit is, a napnál fényesebben igazolja, hogy a zsidó állam nem a terroristákat és a Hamászt, hanem közvetlenül a palesztin polgárokat vette célba – írja a Hírek, amelyeket nem talál a CNN-en mottóval megjelenő, rendkívül népszerű amerikai hírportál. Az izraeli hadviselés eredményeként terjed az alultápláltság, a vérszegénység és a vesebaj. „Ciszjordánia és Gáza gigantikus koncentrációs tábor”, ahol a választások célja csupán a világ lelkiismeretének elaltatása. „A megszállás valósága a tények: szétbombázott házak, sokkolt gyermekek, halott gyermekeiket sirató szülők és totális reménytelenség. Izrael elrabolta szabadságát a palesztin néptől… A lényeg a megszállás, és semmi más” – fejeződik be a cikk.
Toronto Sun
Eric Margolis, a világhírű kanadai újságíró szomorú képet fest a nyugati világban idealizált afgán vezetőről, Hamid Karzairól: Karzai népszerűségét hazájában a legjobban abból lehet látni, hogy minden másodpercben 100–200 amerikai testőr védi, akik a nyugati tévékamerák látószögén kívül kísérik. Afganisztán szovjet és amerikai megszállása között az alapvető különbség az, hogy Afganisztán ma „totális narkóállammá” vált: a nemzeti jövedelem csaknem 80 százaléka az ópium és a morfium/heroin exportjából áll. „Washington helyi szövetségesei a turbánukig sárosak a kábítószer-kereskedelemben.” „Hihetetlen” az az állítás, hogy Afganisztánban előrelépésről lehetne beszélni. Az idegen megszállóknak dolgozó számos afgán titokban az ellenállással van kapcsolatban. Margolis szerint a történelem már a britek és az oroszok példáján is bemutatta, hogy bolond az, aki a pastu törzsekkel kikezd.
Herald Tribune
Egy friss felmérés szerint a megkérdezett britek túlnyomó többsége szerint az Egyesült Államok rosszul végzi feladatát Irakban; fütyül arra, hogy mit gondol róla a világ; fajilag megosztott; az óriáscégek uralma alatt áll, és a pénz megszállottja – írja a globális amerikai lap.

Olyan ritka betegséggel küzd az esőgyerek, amivel korábban az orvosok sem találkoztak