A nepáli kormány véglegesítette azt a törvénytervezetet, amely lehetővé tenné, hogy évszázadok óta először nő léphessen a dél-ázsiai ország trónjára. A hagyomány, valamint a jelenlegi törvények értelmében csak férfi lehet a himalájai ország uralkodója, és csak a király nevezheti ki utódját. Ha a tervezetből törvény születik, a király első gyermeke – legyen szó fiúról vagy lányról – lép apja helyére. Amennyiben az uralkodónak nem születik gyermeke, az utódról a miniszterelnök által vezetett bizottság fog döntést hozni.
Az új törvény a király hatalmát igyekszik csorbítani, vélik a kormány emberei. A mindenkori uralkodóra több évszázadon keresztül mint Visnu hindu isten reinkarnációjára tekintettek. Ezt a képet elsősorban a 2001-es események rombolták le, amikor Dipendra herceg megölte szüleit és a királyi család több tagját, majd maga ellen fordította fegyverét. A jelenleg uralkodó Gianendra király hírnevének pedig sokat ártott tavaly februárban meghozott döntése, amellyel feloszlatta a parlamentet és teljhatalommal ruházta fel magát.
Kormányzati források szerint a törvénytervezet hamarosan a parlament elé kerül, és a hírek szerint nagy támogatottságnak örvend, mivel egyre növekszik azon képviselők száma, akik a király szerepének kurtítása mellett foglalnak állást.

Több milliárd forint marad az emberek zsebében a bankszámladíj-moratóriumnak köszönhetően