Huszonhárom napos túra Budapestért

Békásmegyeren ért véget tegnap Tarlós István, a Fidesz, a KDNP, a Jobbik és számos civil szervezet által támogatott, független főpolgármester-jelölt huszonkét plusz egy napos gyalogtúrája. A III. kerületi önkormányzatot tizenhat éve irányító várospolitikus minden városrészben kíváncsi volt a sikerekre és a kudarcokra, és tapasztalatai alapján állítja: tudja, mit kell tenni ahhoz, hogy Budapesten másfél évtizednyi széthúzás után végre béke, rend és együttműködés legyen.

2006. 09. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szakmai alapokon nyugvó együttműködést ajánlok Budapesten mindenkinek az eddigi egyoldalú, politikai szándékú kirekesztés helyett – nyilatkozta lapunknak Tarlós István, aki arra kéri az embereket, hogy rá szavazzanak, ha a fővárosban a béke és a rend megteremtését szeretnék. A várospolitikus, aki négy cikluson át irányította Óbuda-Békásmegyer önkormányzatát, augusztus 28-tól kezdve tegnapig 23 napon át bejárta Budapest valamennyi kerületét, s gyalogtúrájának tapasztalatai megerősítették abban, hogy jó úton jár.
– Tudom, mit kell tennünk – ismételte meg választási üzenetét, hozzátéve: a politikai hazugságok ideje lejárt. – A főváros nem lehet az egyik vagy másik oldalé, hanem kizárólag az itt élő embereké – szögezte le Tarlós, akinek részletes választási programja a közterületek rendjére, a közbiztonság megteremtésére, Budapest közlekedésének átszervezésére, kulturális stratégiájának megalapozására, reális és finanszírozható fejlesztések végrehajtására, a városkép védelmére és egy új panelprogramra alapul.
– Azonnal kiszabható, nagy összegű bírságokra van szükség azért, mert a rendetlenség, a szemetelés, a graffitizés nem lehet alapvető joga senkinek. Az eddig megismert liberalizmus azt jelentette, hogy mindenkinek mindent szabad. Ennek véget kell vetni, mert az valójában anarchia. A Fővárosi Közgyűlésben együtt kell működniük a pártoknak, mert másképpen nem lehet egy olyan várost irányítani, amelynek minden lakója jól érzi magát – fűzte hozzá.
Tarlós István nem véletlenül kezdte gyalogtúráját Csepelen. Mint mondta, nem szégyenkezik amiatt, hogy ő nem belvárosi úrifiú, hanem egyszerű, lakótelepen élő reálértelmiségi, miután találkozott Németh Szilárddal, a XXI. kerület fideszes polgármesterjelöltjével.
Bár a független jelöltet láthatóan mindenütt örömmel fogadták az emberek, túrájának második napján, az Újlipótvárosban SZDSZ-es provokátorok fogadták. – Tarlós úr, ne jöjjön ide, Újlipótvárosba, ne látogasson zsinagógát, mert önt az a szélsőjobboldali Jobbik támogatja, amely szellemi örököse azoknak, akik Auschwitzba hurcolták nagyapámat, és embereket lőttek a Dunába! – vágta Tarlós István független főpolgármester-jelölt szemébe Merker Dávid, az SZDSZ XIII. kerületi képviselőjelöltje, a párt Új Generáció nevű tagozatának alelnöke. – Ön nem liberális, hanem egy agresszív ember – vágott vissza Tarlós, aki Gubicza Katalin fideszes polgármesterjelöltnek megerősítette: tiszta, rendezett és biztonságos Budapestet szeretne.
A független főpolgármester-jelölt egyébként mindenütt váltott néhány szót a fideszes polgármesterjelöltekkel, az I. kerületben Nagy Gábor Tamással, a II. kerületben Láng Zsolttal, Újpesten Wintermantel Zsolttal, Belváros-Lipótvárosban Rogán Antallal, Terézvárosban Illés Zoltánnal, Erzsébetvárosban Kecskés Gusztávval, Józsefvárosban Dénes Margittal, Ferencvárosban Kandolka Lászlóval, Kőbányán György Istvánnal, Újbudán Kupper Andrással, a Hegyvidéken Pokorni Zoltánnal, Zuglóban Rátonyi Gáborral, a XV. kerületben László Tamással, a XVI. kerületben Kovács Péterrel, a XVII. kerületben Riz Leventével, a XVIII. kerületben Kucsák Lászlóval, Kispesten Tarnai Richárddal, Pesterzsébeten Kaiser Györggyel, Budafok-Tétényben Szabolcs Attilával és Soroksáron Balog Barna szintén független, de a jobboldali pártok által támogatott jelölttel, míg a tegnapi békásmegyeri kampányzárón Bús Balázzsal.
Mivel első napján fogadta Tarlóst Tóth Mihály, Csepel szocialista polgármestere, másnap Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke nyilatkozatban szólította föl a főpolgármester-jelöltet, „ne zavarja munkahelyükön a kerületi polgármestereket”. Ennek ellenére, azonban fogadta őt Újpalotán Hajdu László, találkozott a IX. kerületben az SZDSZ-es Gegesy Ferenccel és a XXIII. kerületben a koalíciós pártok által támogatott Geiger Ferenccel.
Két kollégájával, az újpesti Derce Tamással és a XII. kerületi Mitnyan Györgygyel barátként, jó ismerősként üdvözölték egymást.
Tarlós István gyalogtúráján szinte mindenütt megállapította, hogy a közlekedésben szemléletváltozásra van szükség, mert Budapest forgalma kaotikussá vált. Az útfelújítások szervezetlenek, gyakran párhuzamos főútvonalakat zárnak le egyszerre, megbénítva a tömegközlekedést és a közúti forgalmat egyaránt.
– A BKV helyzete tarthatatlan, átszervezésre szorul, akárcsak a Főpolgármesteri Hivatal, amely mára a bürokrácia útvesztőjévé vált. A fejlesztések közül az emberek életét megkönnyítő beruházásokat, a P+R parkolók építését, a zöld területek, a parkok és a játszóterek számának növelését támogatom, míg a hajléktalanok ellátását úgy szervezném meg, hogy az utcára szorult emberek ne féljenek attól, hogy a szállókon megverik, meglopják őket – fogalmazott a független jelölt, aki az eddigi főpolgármester által liberális népi művészetnek nevezett utcai rongálások, falfestések helyett a múzeumok, a könyvtárak, a színházak megőrzését, fejlesztését, irodalmi és zenei életének megújítását kezdeményezi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.