BBC
A brit közszolgálati adó szokásához híven tárgyilagosan és szimpátiáját, illetve ellenérzését tükröző jelzők használata nélkül ismerteti azt, hogy Magyarország miként gyászolta az 50 éve eltiport forradalmat.
AFP
A francia hírügynökség budapesti irodája szokásához híven teljes mértékben a kormánykoalíció szája íze szerint adta ki számos jelentését a szombati évforduló eseményeiről. Előtte több jelentésében budapesti kormányhivatalnoki és kormánybarát „elemzőkre” és „megfigyelőkre” hivatkozva előrevetítette az erőszakos összecsapások valószínűségét.
tagesschau.de
Németország legnézettebb, közszolgálati televíziós híradója szerint több tízezren emlékeztek meg az 1956-os népfelkelés leveréséről, és tiltakoztak a kormány ellen. A híradó – akár a többi külföldi médium – a tényeknek megfelelően közölte, hogy nem került sor semmiféle erőszakra.
Spiegel
Németország vezető, liberális hírmagazinja kiemeli, hogy az Orbán Viktor által vezetett emlékező menet „Az igazság szabaddá tesz – 1956–2006” feliratot vitt, amellyel Gyurcsány Ferenc „állítólagos” hazugságaira utalt. A liberális hetilap ugyan megemlíti, hogy október 23-án „incidensek” történtek, de arról nem szól, hogy ezen „incidenseknek” hány sérültje lett.
Franfurter Rundshau
A frankfurti liberális lapban Dalos György író emlékezik az ötven évvel ezelőtti „felkelésre”, és sajnálatát fejezi ki, hogy a megemlékezést az aktuális viták beárnyékolják. Dalos szombaton megjelent nyilatkozata „kevés jót” vár a fáklyás megemlékezéstől.
NETZEITUNG.DE
A német hírportál Nádas Péter egy berlini rádióállomásnak adott nyilatkozatából emel ki részleteket, aláhúzva, hogy Magyarországon a szociális problémákat nem kezelik, hanem „a szőnyeg alá söprik”.
sat+kabel
A német televíziós állomás honlapja ismerteti, hogy Fritz Pleitgen, az Európai Rádió és Televízió Unió elnöke pénteken Budapesten egy médiakonferencián „rendkívül aggasztónak” találta az MTV helyzetét.
Köszönetet mond a 20 éves Lidl Magyarország