Leisztinger Tamást ismerem, mást nem tudok mondani – ismételgette minapi nyilvános bemutatkozásán Hagyó Miklós, akit a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén, két és fél hónapos koalíciós huzakodás után választott meg Demszky Gábor helyettesévé. Amint arról beszámoltunk, Hagyó nyolc éve lépett be az MSZP-be, és a párt egyik legnagyobb, XII. kerületi szervezete vezetőjeként együtt dolgozik az elnökségi tag Tüttő Katával, Leisztinger élettársával, akit november 30-án szavazták képviselőtársai a fővárosi pénzügyi és közbeszerzési bizottság élére. Az előző ciklusban a két terület különálló volt, a pénzügyit kormánypárti, a közbeszerzésit pedig ellenzéki vezette.
Emlékezetes, hogy utóbbi elnöke, Deák András (akkor Fidesz– MKDSZ) számtalan visszásságot tárt fel a városházi közbeszerzéseknél, több esetben, például az útfelújítások gyanús PR-ügyei miatt büntetőfeljelentést tett. A balliberális városvezetés ezt nem nézte jó szemmel, és előfordult, hogy egyes közbeszerzéseket egyszerűen nem is terjesztettek a bizottság elé.
Ezután ez nem így lesz, és az érintettek cáfolatai ellenére feltételezhető, hogy – különösen a fővárosi önkormányzat fejlesztési döntéseinél – tovább erősödik Leisztinger Tamás befolyása. A becslések szerint több tízmilliárdos vagyonnal bíró üzletembernek a Molnár Gyula szocialista polgármester vezette XI. kerületi képviselő-testület MSZP–SZDSZ– MDF-es többsége a napokban csaknem kétmilliárd forintért értékesítette a Lágymányosi-öböl környékének mintegy húszmilliárdos fejlesztésére létrehozott kft.-ben lévő üzletrészét. Ismeretes, az október elsejei önkormányzati választás után egyfős többséget szerzett fővárosi MSZP– SZDSZ-es koalíciónak a mai napig nincs aláírt megállapodása a következő négy év munkájáról, ugyanis miután novemberben mindenről megállapodott egymással a két párt, Demszky Gábor bejelentette: nem fogadja el humánpolitikai helyetteséül az MSZP-s Gy. Németh Erzsébetet. A koalíciós válság hetekig húzódott, és végül februárra halasztották a döntést a volt frakcióvezetőről, illetve az SZDSZ által ugyancsak főpolgármester-helyettesnek jelölt Ikvai-Szabó Imréről. Ekkor döntenek majd a megválasztott hét tanácsnok hatásköréről is, azonban furcsa, hogy a megalakított bizottságok területei és a tanácsnokoknak szánt feladatok között nagyon sok az átfedés. Például Szolnoki Andrea (SZDSZ) lett az egészségügyi bizottság elnöke és az MSZP tanácsnoka is a fővárosi egészségügyi feladatokat felügyeli, míg a tervek szerint a városvezetésben Ikvai-Szabóé lenne ez a terület. A szocialisták bebiztosították magukat: Somlyódi Csaba, a gazdasági bizottság elnöke egyben a kiemelt fejlesztések bizottságát is vezeti, Danielisz Béla, a városrendészeti bizottság elnöke pedig bűnmegelőzési tanácsnokként folyamatosan egyeztethet saját magával. Az ellenzékben már nem bíznak anynyira, hiszen a városfejlesztési és városképvédelmi bizottság fideszes elnökét, Ughy Attilát az SZDSZ-es Bojár Iván András városarculati, míg az MSZP-s Horváth Csaba városfejlesztési tanácsnokként „felügyeli” majd.
A jelenlegi egyetlen MSZP-s főpolgármester-helyettes Hagyó fő feladata a városüzemeltetés, a közszolgálató cégek felügyelete lesz, azonban koalíciós partnere, az SZDSZ „ráállította” két emberét: a városüzemeltetési bizottság elnökét, Lakos Imrét és Dancs Gábort, a közösségi közlekedés tanácsnokát.
Nem csak a személyek kiválasztásáról, feladataikról szóló döntések jelzik, hogy a fővárosi balliberális koalíció súlyos belső és külső bizalomhiányban szenved. A helyzetet jól jellemzi az is, hogy a főpolgármester-választáson Demszky Gábor mögött alig több mint egy százalékkal elmaradó Tarlós István, a Fidesz, vagyis a közgyűlés legnagyobb frakciójának vezetője a város működésére csekély ráhatású esélyegyenlőségi, foglalkoztatáspolitikai és kisebbségi bizottság elnöki posztját töltheti be.
Baleset történt Tiszapalkonyánál, a motoros a helyszínen meghalt