Bőhm András nem lesz szélmalomharcos

Veszélyben van a város működése és a fővárosi MSZP–SZDSZ-koalíció, és erre figyelmeztettem frakciómat – nyilatkozta Bőhm András arról, hogy a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén miért szavazott több kérdésben is társaitól eltérően. Az SZDSZ-es országgyűlési és fővárosi képviselő, pártja országos tanácsának elnöke továbbra is élesen bírálja Demszky Gábor tevékenységét, elítéli az október 23-i rendőri brutalitást, de egyelőre nem kíván távozni pártjából.

2006. 12. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még az október 23-i brutális rendőrtámadás után is azt hirdette az SZDSZ, hogy Budapest a szabadság fővárosa. Azóta a Kossuth teret és az úgynevezett Liberálisok Háza korábbi helyszínét, a Városháza parkot kordonokkal zárták el a polgárok elől, miközben hivatalosan ma sincs felelőse annak, hogy ezeken a helyszíneken emberek szemét lőtték ki, földön fekvő embereket rugdostak és vertek meg. Ez lenne a liberális szabadság?
– Budapestet továbbra is a szabadság fővárosának tartom, ugyanakkor az október 23-i tévéfelvételeken súlyos törvénysértéseket láttam. Ezért valódi vizsgálattal kellene a felelősséget megállapítani. Nem csak liberális szemmel rossz látvány a Kossuth téri kordon és az a sok rendőr, bár ehhez a fővárosnak semmi köze.
– Annál inkább a Városháza parki ketrechez és a traktorokkal behajtani tilos táblákhoz.
– Úgy tudom, hogy a Városháza park jelenleg életveszélyes, aminek elhárítását szorgalmazom, mert nem tartom helyesnek a lezárást. Rossz döntésnek tartom, hogy a főpolgármester közlekedési táblákkal kívánja megakadályozni a gazdatüntetést. Aktuális problémát nem lehet jogi és igazgatási eszközökkel kezelni, és ez mindkét ügyre igaz.
– Jelenleg a legaktuálisabb probléma, hogy a fővárosban az MSZP és az SZDSZ az októberi minimális különbséggel megnyert választás és tizenkét évnyi koalíciós együttműködéssel a háta mögött két hónap alatt sem tudott megegyezni, káosz uralkodik a városházán.
– Villámgyorsan meg kellene egyeznie a két pártnak. Döntenünk kell, mert kiszámíthatatlanná válik a koalíció jövőbeni sorsa.
– A konfliktust Demszky Gábor robbantotta ki azzal, hogy elutasította az MSZP által főpolgármester-helyettesnek javasolt Gy. Németh Erzsébet személyét. Hogy látja, ez szándékosan történt?
– Akár szándékosan, akár teljesen meggondolatlanul, ma már nincs jelentősége annak, hogy mi lesz Gy. Németh Erzsébettel. A kérdés, hogy egy ilyen eljárás megengedhető-e.
– Ön nemcsak élesen bírálta és felelőtlennek nevezte a főpolgármestert, hanem a közgyűlésben többször is kiszavazott frakciójából. Nem tart attól, hogy az SZDSZ-ből kizárt Atkári János sorsára jut?
– Én elsősorban jelzésnek, demonstrációnak szántam, hogy több kérdésben is másképpen szavaztam, azonban hangsúlyozom, nem fontos politikai kérdésekben tettem ezt. Jelenleg nincs más lehetőségem, és ha úgy érzem, hogy a város működését, a koalíciót veszély fenyegeti, politikai múltam és az SZDSZ-ben betöltött tisztségem alapján figyelmeztetem társaimat, ha csak meg nem vonják tőlem a bizalmat.
– Szeptember 17-én kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc és a kormány évekig hazudott, az önkormányzati választás után pedig az vált világossá, hogy sok száz milliárdos fejlesztéseket hirdetve Demszky Gábor sem mondott igazat.
– Az őszi kampánnyal nem értettem egyet, ezért erről inkább nem mondok semmit.
– Előállhat egy olyan helyzet, hogy kilép a frakcióból?
– Szabad demokrata vagyok, és amíg van értelme, teszem a dolgom, de szélmalomharcos nem leszek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.