Intézménymentő tüntetések

Lex Molnaricus Brutalisnak nevezte Molnár Lajos SZDSZ-es egészségügyi miniszter úgynevezett reform-törvényjavaslatát szombaton Pesti Imre fővárosi képviselő a Fidesz kórházmentő tüntetéssorozatának újabb állomásán, a VII. kerületi, Péterfy Sándor utcai kórháznál. Az ellenzék összefogásra és ellenállásra szólít mindenkit az intézmények, az orvosi ellátás védelmében.

2006. 12. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Reform címén gyakorlatilag lefejezik a magyar egészségügyet, és különösen Budapesten érezhető a mészárlás, amelyben Demszky Gábor hentessegédként vesz részt – fogalmazott Pesti Imre. Emlékeztetett arra, hogy a Fővárosi Közgyűlés 2002-ben elfogadott cselekvési terve nyolc súlyponti kórházról szól, ma pedig – bár ígéret van arra, hogy öt budapesti intézmény végül fölkerül a listára – az aktív ágyak 30 százalékát megszüntetnék. A politikus a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén interpellált az ügyben, kérdőre vonva a főpolgármestert, miért nem tett semmit. Demszky azt állította, hogy a városvezetés lobbizott, ezért kerülhet öt kórház mégis a kiemelt listára. A valóság viszont az, hogy éppen az SZDSZ-es városvezető által helyettesként elutasított Gy. Németh Erzsébet (MSZP) javaslatára döntött így az Országgyűlés egészségügyi bizottsága. Ismeretes, a fővárosi kórházakban nemcsak az itt élő embereket látják el, hanem az egész Pest megyéből érkezőket is. A Fidesz szombati demonstrációján csaknem száz ember vett részt, akik a mintegy másfél ezer aktív ággyal működő Péterfy Sándor utcai kórház kivéreztetése ellen tiltakoztak. Mivel a nagy múltú intézmény Budapest három belső kerületében élők több 10 ezer ember orvosi ellátását szolgálja, a Szövetség felszólaló politikusai: Fónagy János parlamenti és fővárosi képviselő, Illés Zoltán, a terézvárosi szervezet elnöke, Dénes Margit Józsefváros alpolgármestere, illetve Kecskés Gusztáv, a KDNP erzsébetvárosi frakcióvezetője pártállástól függetlenül összefogásra és ellenállásra szólított föl mindenkit: betegeket, orvosokat, nővéreket, ápolókat egyaránt.
Deutsch-Für Tamás Erzsébetváros fideszes frakcióvezetője felhívta a figyelmet, hogy a versenynek az üzleti életben helye van, de az egészségügy nem üzlet, a kórházak nem eladók. – Ugyanolyan konok fejű magyarként kell védeni az intézményeinket, mint egykoron báró Mecséry Dániel saját magát, aki 1805-ben 14 súlyos koponyasérülést szenvedett el a Napóleon elleni csatában, mégis túlélte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.