GlobalResearch.ca
A globális kérdésekkel foglalkozó kanadai honlap Mahathir Mohamed volt malajziai miniszterelnök nyilatkozatát közli Szaddám Huszein elnök barbár lincselése címen. A nyilatkozatban az olvasható, hogy „e nyilvános gyilkosságot Bush elnök és Blair miniszterelnök, háborús bűnösök hagyták jóvá”. Az „egész világnak közvetített szadista tett az igazságszolgáltatás megcsúfolása, és arra szolgál, hogy az Egyesült Államok imperialista hatalmát demonstrálja, és a békeszerető népeknek szánt figyelmeztetés, amely szerint vagy meghajolnak a Bush-kormány diktátumai előtt, vagy a nyilvános lincselés következményeivel szembesülnek”. A védőket brutálisan meggyilkolták, a tanúkat fenyegették, és bírókat távolítottak el, amiért pártatlanok voltak, akiket azután bábbírákkal helyettesítettek. Ennek ellenére „azt mondták nekünk, hogy Irakot a demokrácia, a szabadság és az igazságosság védelmében foglalták el”. Több mint félmillió gyermeknek kellett meghalnia a „bűnös szankciók miatt, és a Lancet nevű orvosi hetilap legújabb adatai szerint a 2003-as invázió óta több mint 650 000 iraki halt meg”. „A háborús bűnös Bush több irakit ölt meg, mint amennyi embert Szaddám elnök valaha is megölt.” A volt malajziai kormányfő szerint az amerikai elnököt, a brit és az ausztrál miniszterelnököt a Nemzetközi Büntetőbíróság előtt kell felelősségre vonni. Mivel ez eddig nem történt meg, ez leleplezi az e bíróság által alkalmazott kettős mércét.
The Guardian
A brit külügyminiszter asszony után John Prescott brit miniszterelnök-helyettes is elítélte Szaddám Huszein kivégzését. A „teljesen elfogadhatatlan kivégzést” a vakációzó Blair helyett a kormányt vezető Prescott „szégyenteljesnek” nevezte – írja a baloldali brit lap, amely hozzáteszi: a munkáspárti képviselők bírálták Blairt, amiért nem tett közzé hivatalos közleményt a kivégzésről.
ASIA Times
A globális gazdaság veszélyes év elé néz címmel az összázsiai lap azzal kezdi elemzését, hogy az emelkedő infláció és a csökkenő ingatlanárak az amerikai gazdaságot az év második felére minden bizonnyal recesszióba lökik. A dollár komoly értékvesztést szenved majd a legtöbb valutával szemben. 2007-ben Ázsiában, Európában és Latin-Amerikában is kisebb lesz a gazdasági növekedés. A Közel-Keleten az iraki háború intenzitásának fokozódása, a Washington és Teherán közötti konfliktus, az izraeliek és a palesztinok közötti háború eszkalálódása, Libanon amerikaiak által támogatott kormányára nehezedő fokozódó belföldi nyomás növeli az instabilitást, ami tovább növeli a nyugtalanságot Szudánban, Csádban, Kongóban és Szomáliában – ez jelentős katonai konfliktusokhoz vezet Afrikában.
Összeverték a románok, mert magyar - videó