euobserver
Miután elérték a frakcióalakításhoz szükséges küszöböt, húsz szélsőjobboldali európai parlamenti vezető politikai frakciót alakított, amelynek eredményeként uniós támogatásra jogosultak. A csoport tagjai elsősorban a Nagy-Románia Párt cigányellenes politikusai, francia és belga bevándorlásellenes képviselők – olvasható az uniós hetilapban. A csoport tagja még Alessandra Mussolini, Benito Mussolini unokája is. A csoport vezetője Bruno Golisch, a Nemzeti Front tagja, neve Azonosság, Hagyomány és Szuverenitás frakció.
Associated Press
A francia szocialisták azzal támadják Nicolas Sarkozyt, a francia jobboldal elnökjelöltjét, hogy „amerikai neokonzervatív, akinek francia útlevele van”. Hozzáteszik: Sarkozy liberális, atlantista és közösségpárti”. „Nicolas Sarkozy valódi bibliája az amerikai neokonzervatív gondolkodás. Valódi modellje? George W. Bush” – olvasható a francia szocialisták most megjelent, 90 oldalas brosúrájában, amelyről az amerikai hírügynökség számol be. A szocialisták nehezményezik, hogy Sarkozynek egyetlen rossz szava nem volt az amerikai külpolitikáról és Washingtonnak az „abszurd és hatástalan terror elleni háborújáról”, valamint a 2003-as iraki invázióról. A Szocialista Párt szerint kínos volt látni, ahogyan Sarkozy szeptemberi amerikai útján egy független gaulle-ista párt tagjához méltatlanul csúszott-mászott az amerikai elnök előtt. A brosúra „a nagyon liberális Sarkozyről” tesz említést.
LE COURRIER
A magyar szabadság protestáns hősei címmel a genfi lap az 1557 és 1606 között élt Bocskai Istvánról emlékezik meg, a nemes kálvinistáról és hazafiról, aki Erdélyben az osztrák iga alatt is megőrizte a magyar autonómiát. Az igen részletes cikk kifejti: Bocskai a legkevésbé ismert hős, aki ott szerepel a genfi bástyák hitújítóinak falán.
International Herald Tribune
Az amerikai Verizon Communications nevű távközlési óriáscég több száz millió dollárt is veszthet azon, hogy Hugo Chávez venezuelai elnök bejelentette több iparág államosítását. A befektetők riadtan reagáltak a hírre. Tony Snow, a washingtoni Fehér Ház szóvivője – írja a globális amerikai lap – elítélte az államosítást.
FT.com
David Cameron, a brit konzervatívok vezetője ismét szorosabbra kívánta fűzni kapcsolatait az európai középjobbal, amikor Edmund Stoiberrel, a bajor Keresztényszociális Unió elnökével találkozott Münchenben. A globális pénzügyi lap szerint Angela Merkel továbbra sem kíván találkozni Cameronnal, mert a kancellárt feldühítette, hogy a toryk 2009-ben ki akarnak lépni az Európai Néppártból. Ezzel szemben a munkáspárti vezetők lényegesnek tekintik az európai kormányokkal fenntartott jó kapcsolatokat.
Szijjártó Péter: A háborúpártiak végső támadást indítottak az új realitás ellen