Titkosított BKV-s létszámleépítés

A BKV százszázalékos tulajdonosa, a fővárosi önkormányzat és a cég új vezetése is titkolózik a több mint hetvenmilliárd forintos adósságállománnyal küszködő közlekedési társaságnál elkerülhetetlennek látszó létszámleépítésről. A BKV-s szakszervezetek semmit nem tudnak a tervezett lépésekről, a fővárosi Fidesz szerint pedig többletforrások nélkül kudarcba fulladhat az átalakítás.

2007. 01. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs döntés arról, hogy a BKV-nál létszámleépítés lesz, Antal Attila vezérigazgató áttekinti a helyzetet, és a főváros vezetésének elvárása szerint március végére elkészíti a közlekedési társaság üzleti tervét – közölte lapunkkal Hidas Judit, Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes sajtósa. Ezzel szemben az MSZP-s politikus a Magyar Hírlapnak úgy nyilatkozott, hogy a jelenlegi formájában, négyszáz, munkáltatói jogokat gyakorló vezetővel és csaknem háromezer adminisztratív dolgozóval nem működhet tovább az összesen tizenkétezer embert foglalkoztató fővárosi cég.
– A január elsejétől hivatalba lépett vezérigazgató nem készül drasztikus létszámleépítésre, jelenleg az átadás-átvétel zajlik, Antal Attila pedig száznapos türelmi időt kapott a város vezetőitől – közölte lapunkkal Schimmer Erzsébet, a BKV Zrt. szóvivője. Az új vezető decemberi kinevezésekor a társaság gyors átalakítását, a párhuzamosságok megszüntetését ígérte, míg Demszky Gábor főpolgármester elvárásai között említette egy hosszú távú bérmegállapodás előkészítését. Vág Péterné, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége elnöke elmondta: jövő keddre kértek találkozót Antal Atillától, a leépítések tervéről a sajtóból értesültek. – Egy drasztikus létszámleépítéssel működésképtelen helyzetbe hoznák a BKV-t, hazánk gazdasági helyzete viszont nem teszi lehetővé, hogy évekre előre megállapodjunk a bérekről. Az is elfogadhatatlan, hogy az idei tárgyalások áprilisban kezdődjenek, hiszen akkor június előtt nem lehetne bért emelni – tette hozzá.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint ma már teljesen mindegy, mit mondott korábban Demszky Gábor, hiszen nyilatkozataiban mindennek az ellenkezőjét állítja. Hozzátette: az ellenzék bízik az új vezetőben, de lehet akármilyen jó szakember, a több mint 70 milliárd forintos adósságállománnyal küszködő BKV-t többletforrások nélkül lehetetlen átalakítani, az elképzelések csúfos kudarcba fulladhatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.