Kiváltságosok gyermekkórháza?

A kormány a rózsadombi új arisztokrácia számára fizetős magánkórházzá alakítaná a Budai Gyermekkórházat – hangzott el a II. kerületi polgári körök szombati demonstrációján. Balsai István fideszes országgyűlési képviselő közölte: az ellenzék célja, hogy visszafordítsa az egészségügy szétverésének folyamatát.

2007. 02. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc, Molnár Lajos, Molnár Zsolt, Horváth Csaba – sorolta Balsai István azoknak a II. kerületben, a Rózsadombon élő balliberális politikusoknak a nevét, akik a parlamentben megszavazták a kórháztörvényt. – Nekik, az új arisztokrácia gyermekei számára akarnak a Budai Gyermekkórházból fizetős magánintézményt kialakítani ukrán és arab befektetők – tette hozzá a több száz tüntető pfujolása kíséretében. Kijelentette: ha lehetőségük lesz rá, mielőbb leállítják az egészségügy szétverését, és visszaszerzik az elkótyavetyélt ingatlanokat.
Láng Zsolt, a városrész fideszes polgármestere emlékeztetett: megnehezítették az ingatlanspekulánsok dolgát, ugyanis a helyi képviselő-testület – egy tartózkodó szavazat híján egyhangúlag – hároméves változtatási tilalmat rendelt el az ötvenéves intézmény, valamint az ugyancsak bezárásra ítélt Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet területére. – A kerületi önkormányzat tíz évvel ezelőtt értékes ingatlant, tízmillió forintot adott a fővárosnak a gyermekkórház modern épületének felépítéséhez, és azóta is több tíz millió forinttal támogatta annak működését – emlékeztetett. Bús Balázs (Fidesz), Óbuda-Békásmegyer polgármestere hangsúlyozta, hogy a III. kerületi képviselő-testület is pártállástól függetlenül kiállt a Szent Margit Kórház és a Budai Gyermekkórház mellett. Utóbbi intézményt vezette húsz évig Péter Ferenc professzor, aki szakmailag elfogadhatatlannak nevezte a tervezett bezárást.

Biztos, hogy bezárják a „Lipótot”. Várhatóan nyár közepére költözik ki teljesen jelenlegi, II. kerületi helyéről az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI), amelynek részlegei más-más egészségügyi intézményekben kapnak helyet – mondta a Magyar Rádiónak Nagy Zoltán, az intézmény főigazgatója. A 150 éves intézmény a főváros egy különösen értékes területén helyezkedik el. Körülbelül 70-100 beteg elhelyezése okozhat különösen nagy gondot, az OPNI-ban ugyanis vannak olyan rossz szociális körülmények közül érkező súlyos pszichiátriai betegek, akiknek senkijük nincs, és évek óta a lipótmezői intézetben élnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.