Többórás vita után kizárólag az MSZP–SZDSZ-es koalíció szavazataival fogadta el tegnapi ülésén a Fővárosi Közgyűlés 19 szakiskola bezárását. A határozattal jogutóddal megszűnik a Batthyány-Strattmann László Szakképző Iskola és Gimnázium, a Bőrfeldolgozó-ipari Szakközépiskola, a Déry Miksa Szakközépiskola, a Fényes Elek Közgazdasági Szakközépiskola, a Földes Ferenc Kereskedelmi Szakközépiskola, a Hajnik Károly Közgazdasági Szakközépiskola, az Irinyi János Környezetvédelmi és Vegyészeti Szakközépiskola, a Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola, a Kelenföldi Műszaki Szakközépiskola, a Kolos Richárd Fővárosi Gyakorló Műszaki Szakközépiskola, a Klauzál Gábor Műszeripari Szakközépiskola, a Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium, a Szentágothai János Egészségügyi Szakképző Iskola, a Kvassay Jenő Műszaki Szakközépiskola, a Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskola, a Mérei Ferenc Szakközépiskola, a Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskola és Gimnázium, a Szabóky Adolf Műszaki Szakközépiskola. Az összevonások menetéről a közgyűlés áprilisban dönt.
A városvezetés eredeti javaslatához képest nem szüntették meg a budapesti Soós István Borászati Szakközépiskolát, amelynek fenntartói jogát a jövőben átadnák a Budapesti Corvinus Egyetemnek vagy – ellenzéki javaslatra – a Pest megyei önkormányzatnak. A fővárosi képviselők a közgyűlés épülete előtt iskolájukért tüntető több száz pedagógus, diák és szülő gyűrűjében érkeztek a tanácskozásra, amelyen Pécsi Ágnes, a Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskola korábban éhségsztrájkoló tanára azt kérte a politikusoktól, hogy halasszák el a szakma, a szakszervezetek és az ellenzék által is megalapozatlannak, előkészítetlennek tartott döntést.
A felhívás ellenére a balliberális többség visszavonta a közgyűlés – Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője kezdeményezésére – elfogadott korábbi határozatát, amely szerint csak július vége után határoznak az iskolák átszervezéséről. Ebben az esetben ugyanis csak a 2008–2009-es tanévtől lehetett volna életbe léptetni a változásokat. Gábor József MSZP-s fővárosi képviselő, aki egyike volt a tarlósi javaslat megszavazóinak, tegnap „önkritikát gyakorolt” múlt heti tévedéséért. Horváth Csaba MSZP-s főpolgármester-helyettes arra hivatkozott, hogy a budapesti szakképzési hálózatban 80 ezer férőhely van, de csak 63 ezer tanuló, és azt valószínűsítette, hogy a következő években tovább csökken a gyermeklétszám. Tarlós kérdésére, hogy hol van a döntést megalapozó megvalósíthatósági tanulmány, Horváth kijelentette: ilyen nincs, de nem is kell. A Fidesz frakcióvezetője szerint elfogadhatatlan, hogy kapkodva és lélektelenül pecsételték meg nagy hagyományú, kiváló intézmények sorsát.
A fővárosi képviselők lapzártakor 34 igen és 32 nem szavazattal fogadták el a több mint 495 milliárd forintos főösszegű, 2007. évi költségvetést, amely a budapestiek számára súlyos megszorításokat eredményez. Demszky Gábor főpolgármester szerint a büdzsé fordulatot jelent, hiszen az idén nem terveznek újabb hitelfelvételt. Ugyanakkor Tarlós István arra hívta fel a figyelmet, hogy a városháza hitelpolitikája kifulladt, és valójában a gazdálkodásból hiányzó több mint 31 milliárd forintot mégiscsak hitelből finanszírozzák. Az MSZP–SZDSZ-es többség hosszú vita után végül leszavazta az ellenzék több mint kéttucatnyi módosító indítványát.
Meghatározó döntést hozott a magánéletében Szentkirályi Alexandra – videó