Titok a légvárbaleset felelőseinek kiléte

Továbbra is titokként kezelik az érintettek és a hatóságok annak a cégnek az adatait, amely felelős lehet a halálos áldozattal végződött május elsejei légvárbalesetért. A tragédia az Auchan áruházlánc alkalmazottainak majálisán történt, ám a rendezvényt alvállalkozók bonyolították le. A játékot üzemeltető társaság nevét nem ismerheti meg a nyilvánosság, de az elhunyt gyermek családja és annak jogi képviselője sem. Közben az Auchan kártérítést fizetett a gyászolóknak.

Kristály Lehel
2007. 05. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kártérítést fizetett az Auchan áruházlánc annak a családnak, amelynek a kisgyermeke meghalt a május elsejei légvárbalesetben – tudta meg lapunk Hantos Ádámtól, a gyászoló család jogi képviselőjétől. Ismeretes: a nyolcéves Trepák Kornél az Auchan áruházlánc alkalmazottainak szervezett majálison sebesült meg. A XVIII. kerületi Malév-pályán felállított gumivárban játszott, amikor a szerkezetet váratlanul felkapta a szél, huszonöt méternyire repítette, s végül egy kerítéshez csapta. Orvosai erőfeszítése ellenére a kisfiú súlyos agysérülései miatt két nap múltán elhunyt. A balesetben mások is megsérültek, de túljutottak az életveszélyen. A gyermek szerveit a szülők felajánlása után rászorulóknak ültették át.
A Trepák család ügyvédje nem kívánta megjelölni, mekkora öszszeget fizetett az Auchan, de utalt arra, hogy a végkifejlethez képest szerény összegről van szó. – A pénzt azért fogadtuk el mégis, mert a kiadások miatt a család időközben anyagilag ellehetetlenült, s a későbbiekben az Auchan polgári jogi felelőssége nagy valószínűséggel nem lesz megállapítható – mondta.
Emlékezetes, a rendőrség az ügyben nyomozást indított, de ezt az nehezíti, hogy az áruházlánc az ünnepély szervezését egy Nebuló Buli Bt. elnevezésű cégre bízta, az pedig alvállalkozóval építtette fel a légvárat. A család további kártérítési igényeit a Nebuló Bt. és annak alvállalkozójával szemben érvényesítheti. Amennyiben megállapítják az utóbbi kártérítési felelősségét, akkor a család jogos 15-20 millió forintot követel majd, annak függvényében, hogy a bíróság az elhunyt gyermek hozzátartozóinak fejenként mekkora összeget ítél meg – fejtette ki Hantos Ádám.
Csizmadia Krisztina, a Nebuló Buli Bt. beltagja tegnapi megkeresésünkkor csak rövid sajnálkozását fejezte ki: „Nagyon szomorú, ami történt, sajnáljuk, és nagyon megrázott bennünket, de nem mi üzemeltettük a légvárat” – mondta. Kérdésünkre, hogy kit terhelhet a felelősség, azt válaszolta, ez úgyis kiderül majd, a rendőrség ugyanis vizsgálja az ügyet. A BRFK sajtóügyeletese tegnap arról tájékoztatta lapunkat, hogy eddig statikust, illetve munkabiztonsági és orvos szakértőket vontak be a nyomozásba. A rendőrség felvette a kapcsolatot az Országos Mentőszolgálattal, a sérülteket ellátó kórházakkal, az Országos Meteorológiai Szolgálattal, a légvár-üzemeltetést ellenőrző szakhatóságokkal, s már meghallgatott két tucat tanút is. Unger Pál – személyiségi jogokra hivatkozva – továbbra sem nevezte meg, melyik céget bízta meg a Nebuló Buli Bt. a vár üzemeltetésével.
A nyolcévesen elhunyt Kornél édesapja korábban azt nyilatkozta az egyik kereskedelmi televíziónak, hogy ügyvédje segítségével mindenképpen megtalálja a felelősöket. Azt szeretné elérni, hogy a számonkérésük után ilyen balesetek hazánkban többé ne fordulhassanak elő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.