Néppárti aggodalom az energiaellátás miatt

2007. 07. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Néppárt (EPP) küldöttsége aggodalmát fejezte ki amerikai tárgyalópartnereinek, amiért Európa energiaellátása egyoldalú, s ennek eredményeképpen az energiaellátást politikai manipulációra lehet használni – mondta el tegnap lapunknak nyilatkozva Szájer József, az EPP európai parlamenti frakciójának alelnöke. A néppárti delegáció tegnap a transzatlanti kapcsolatok megerősítése céljából utazott az Egyesült Államokba. Az európai politikusok többek között Dick Cheney amerikai alelnökkel, John Negroponte kül-ügyminiszter-helyetessel, Michael Chertoff belbiztonsági miniszterrel folytattak megbeszélést.
Tárgyalásaik során Magyarország neve többször is elhangzott. „Partnereink értetlenül állnak azelőtt, hogy a magyar kormány miért részesíti előnyben a Kék Áramlat vezetéket a Nabuccóval szemben, a saját nemzeti érdekeit is figyelmen kívül hagyva” – számolt be Szájer József. A magyar EP-képviselő elmondta: szó esett továbbá Koszovóról is, és arra kérték a vezető amerikai politikusokat, a Vajdaság esetében is várják el a kisebbségi jogok tiszteletben tartását.
Szó esett a Magyarországot is érintő amerikai vízumkötelezettség megszüntetéséről. Erről már törvényjavaslat van a kongresszus előtt, amelyről néhány héten belül dönthetnek. Amennyiben elfogadják, rugalmasabb ellenőrzés várhat az Amerikába látogató magyarokra. A javaslatot Michael Chertoff belbiztonsági miniszter is támogatja – hangsúlyozta Szájer József.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.