Bár Marokkóban a vesztes erő szerint a kormány megvásárolta a szavazatokat, nemzetközi megfigyelők tisztának tartják a választásokat. A PJD ragaszkodik ahhoz a véleményhez, hogy nem radikális iszlamista mozgalomról van szó, ezt bizonyítandó a párt vezetői Washingtonba is ellátogattak. A felvilágosult és demokratikus országnak az Egyesült Államok évente 700 millió dollár gazdasági segélyt ad.
Marokkóban a radikális iszlamista mozgalmak nem kaptak úgy lábra a kilencvenes években, mint a szomszédos Algériában, ahol 150 ezren vesztették életüket az évtizedes háborúban. Ott szombaton harminc ember halt meg egy öngyilkos merényletben. Bár a mindennapos robbantások időszakának vége, a harc tovább folytatódik.
Észak-Afrika szinte összes országa ugyanazzal a problémával küzd. Ha a nyugati hatalmak által korábban sürgetett demokratikus berendezkedést választja, a szabad szavazáson minden bizonnyal az iszlamisták győznek. Ezt megelőzendő tűzzel-vassal – igen antidemokratikus módszerekkel – irtják a radikálisokat. Ehhez a szeptember 11-én végrehajtott támadások óta már kevéssé finnyás amerikaiak is támogatásukat adják, főként annak ismeretében, hogy a globalizálódó Észak-Afrika szinte összes államának biztonsági erői állandó készültségben vannak.
Lesz-e magyar aranyeső a grúziai vívó-világbajnokságon?
