Büszkén vállalom az életem minden mozzanatát – állítja Kondorosi Ferenc, a Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) Központi Bizottsága agitprop osztályának egykori munkatársa. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) államtitkárának a kormány különböző hivatalos és egyéb honlapokon fellelhető életrajzaiban azonban nem található meg a diktatúra nagy hatalmú intézményénél – Gyurcsány Ferenchez hasonlóan – eltöltött idő. A Miniszterelnöki Hivatal 1994-től sorolja fel Kondorosi életútját, s az IRM is csak a rendszerváltástól, azaz 1990-től veszi számba a főbb állomásokat. Az eltitkolt életrajzi adatokról valamelyest többet csak a véreskezű marxista filozófus nevét viselő Lukács György Alapítvány honlapjáról lehet megtudni, amely kuratóriumának titkára és tagja is volt Kondorosi. Eszerint 1977-től 1980-ig a „Zalaegerszegi Városi Tanács munkatársaként” dolgozott, ám a KISZ KB agitprop osztályán eltöltött éveket ez sem említi. Kutatási területeként ez olvasható: „Nemzetközi jog: emberi jogok, humanitárius intervenció; jogbölcselet: jogképződési folyamatok, az emberi jogok hierarchiája.”
A műsorban az államtitkár elmondta: „Mayer püspök úr felkérésére” 2003 óta tagja a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Iustitia et Pax bizottságának, amelynek „nagyon sokat köszönhet”. Arról, hogyan kerülhet a vallást és a papokat is üldöző egykori kommunista propagandista a katolikus egyház nevével fémjelzett bizottságba, a hivatalvezető Broczky Beáta elmondta: a belépni szándékozó „szaktekintélytől” nem kérdezik meg, tagja volt-e az állampártnak, s arra sem kíváncsiak, volt-e köze a Nyilaskeresztes Párthoz. Úgy tudjuk egyébként, hogy egykori nyilas nincs a bizottságban, csak kommunista.
Kondorosi szaktekintélye egyébként a jogásztársadalomban vitatott, hiszen nincs jogi szakvizsgája. A megkérdezett jogászok pedig a jelenlegi hatalom arroganciájának tudják be, hogy Kondorosi ezek ellenére a jogiszakvizsga-bizottság elnöke lehet.
Ismeretes, a tavaly őszi brutális, ártatlan embereket véresre verő, szemüket kilövő rendőrtámadás után az államtitkár a kegyetlenkedésekért felelős budapesti főrendőr védelmére kelt, mondván, „Gergényire szükség van a posztján”. Később nyomást próbált gyakorolni a Fővárosi Bíróság független tagjaira, mert a testület a tüntetésen perbe fogott embereket mentett fel.
Jobb ha felkészül, zivatarokkal folytatódik a kánikula
