Kondorosi és az emberi jogok

A világon százmillió ember haláláért felelős nemzetközi diktatúra hazai szervezetének agitprop munkatársaként is „gazdasági-társadalmi kérdésekkel foglalkozott” – állítja Kondorosi Ferenc. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára a köztévében kijelentette: az, hogy a Kommunista Ifjúsági Szövetségben dolgozott, „nem szégyen, akkor az kiváló munkahely volt”.

Munkatársunktól
2007. 09. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Büszkén vállalom az életem minden mozzanatát – állítja Kondorosi Ferenc, a Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) Központi Bizottsága agitprop osztályának egykori munkatársa. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) államtitkárának a kormány különböző hivatalos és egyéb honlapokon fellelhető életrajzaiban azonban nem található meg a diktatúra nagy hatalmú intézményénél – Gyurcsány Ferenchez hasonlóan – eltöltött idő. A Miniszterelnöki Hivatal 1994-től sorolja fel Kondorosi életútját, s az IRM is csak a rendszerváltástól, azaz 1990-től veszi számba a főbb állomásokat. Az eltitkolt életrajzi adatokról valamelyest többet csak a véreskezű marxista filozófus nevét viselő Lukács György Alapítvány honlapjáról lehet megtudni, amely kuratóriumának titkára és tagja is volt Kondorosi. Eszerint 1977-től 1980-ig a „Zalaegerszegi Városi Tanács munkatársaként” dolgozott, ám a KISZ KB agitprop osztályán eltöltött éveket ez sem említi. Kutatási területeként ez olvasható: „Nemzetközi jog: emberi jogok, humanitárius intervenció; jogbölcselet: jogképződési folyamatok, az emberi jogok hierarchiája.”
A műsorban az államtitkár elmondta: „Mayer püspök úr felkérésére” 2003 óta tagja a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Iustitia et Pax bizottságának, amelynek „nagyon sokat köszönhet”. Arról, hogyan kerülhet a vallást és a papokat is üldöző egykori kommunista propagandista a katolikus egyház nevével fémjelzett bizottságba, a hivatalvezető Broczky Beáta elmondta: a belépni szándékozó „szaktekintélytől” nem kérdezik meg, tagja volt-e az állampártnak, s arra sem kíváncsiak, volt-e köze a Nyilaskeresztes Párthoz. Úgy tudjuk egyébként, hogy egykori nyilas nincs a bizottságban, csak kommunista.
Kondorosi szaktekintélye egyébként a jogásztársadalomban vitatott, hiszen nincs jogi szakvizsgája. A megkérdezett jogászok pedig a jelenlegi hatalom arroganciájának tudják be, hogy Kondorosi ezek ellenére a jogiszakvizsga-bizottság elnöke lehet.
Ismeretes, a tavaly őszi brutális, ártatlan embereket véresre verő, szemüket kilövő rendőrtámadás után az államtitkár a kegyetlenkedésekért felelős budapesti főrendőr védelmére kelt, mondván, „Gergényire szükség van a posztján”. Később nyomást próbált gyakorolni a Fővárosi Bíróság független tagjaira, mert a testület a tüntetésen perbe fogott embereket mentett fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.