The New York Times
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök több gazdasági reformot ígért, miután Magyarország elnöke bírálta, amiért a szélsőjobboldallal kapcsolatban félelmet gerjeszt, és csorbítja az emberi jogokat. Gyurcsány elmondta az Országgyűlésnek – írja a vezető amerikai lap a Reuters brit hírügynökségre hivatkozva –, hogy koalíciója egységesen áll a további reformok mellett, annak ellenére, hogy az adóemeléseket követően elveszítette a választók támogatását.
English
A Kínai Népköztársaságban megjelenő angol nyelvű napilap beszámol arról, hogy az Élőlánc Magyarországért civil csoport tüntetést szervezett a nemzeti vagyonra vonatkozó törvénytervezet ellen. Sólyom László elnök a törvényt korábban visszaküldte a parlamentnek azzal érvelve, az azt értékesítő új ügynökség felesleges, hiszen hasonló testület már létezik.
Herald Tribune
A globális amerikai lap arról ír, hogy Moszkva új korlátokat szabhat a külföldi beruházásoknak arra válaszul, hogy az Egyesült Államok erősíti ellenőrzését a külföldi cégek által az Egyesült Államokban foganatosított befektetésekkel kapcsolatban. Putyin elnök szerint ez és a javasolt külföldi beruházások szorosabb nemzetbiztonsági átvizsgálása „a liberális gazdaságtól való eltávolodást” jelent. „Emlékezünk arra az időre, amikor gazdasági potenciálunk – beleértve a beruházási szférát – korlátozott volt, és azt mondták nekünk külföldön, hogy nyissuk meg gazdaságunkat a lehető legnagyobb mértékben, és nyújtsunk beruházási lehetőségeket külföldi vállalatoknak. Most, hogy elértük ezt a potenciált, más országok, partnereink az ellenkező irányban lépnek, és hatásosan zárják le piacaikat, vagy teremtenek olyan feltételeket, amelyekkel piacaikat lezárhatják a beruházások előtt. Természetesen ez aggaszt bennünket” – idézte a lap az orosz elnök nyilatkozatát, amelyet az Egyesült Arab Emírségekben tett.
Information Clearing House
Paul Craig Roberts, a Reagan-kormány helyettes pénzügyminisztere az amerikai gazdaság paradoxonairól írt cikkében kiemeli, hogy míg a munkások teljesítménye és a GPD is nő, a munkaerő jövedelme nem. „Valami hibádzik. Vagy a termelékenységre és a GDP-növekedésre vonatkozó adatok helytelenek, vagy Marxnak volt igaza, amikor azt mondta, hogy a kapitalizmus kevesek kezébe koncentrálja a jövedelmet. De mindkettő is igaz lehet.”
Új szóviője lett a Fidesz-frakciónak: Ibolya Csenge Gabriella